Twój dolot w Dieslu po 150 tys. km wygląda właśnie tak. Wyczyść go szybko i odzyskaj moc fabryczną nawet pod blokiem - w 30 minut [WIDEO]

Twój dolot w Dieslu po 150 tys. km wygląda właśnie tak. Wyczyść go szybko i odzyskaj moc fabryczną nawet pod blokiem - w 30 minut [WIDEO]

dolot84

Podaj dalej

Większość właścicieli samochodów z silnikiem typu Diesel regularnie dba DPF, dobrą jakość paliwa, czyszczenie zaworu EGR i skrupulatnie monitoruje stan turbosprężarki. Mało kto pamięta jednak, o cyklicznym czyszczeniu układu dolotowego. A szkoda, bo zaniedbywanie tego podzespołu może doprowadzić do znaczących spadków mocy auta, a w szerszym rozrachunku – również do wielu awarii.

Zrób to sam

Permanentny brak mocy, czarny dym dym wydobywający się z rury wydechowej, falowanie obrotów – to wszystko wskazuje na poważną awarię jednostki napędowej. Ale niekoniecznie nią być musi. Bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest drastyczne zwężenie przelotu układu dolotowego. Nagar – twardy biało-zielonożółty osad pojawiający się na ścianach komory spalania i denku tłoka oraz w układzie dolotowym w silnikach Diesla, to całkiem poważny problem.

Wbrew pozorom, można sobie z tym bardzo łatwo poradzić. Czyszczenie układu dolotowego można wykonać nie dość, że samodzielnie, to na dodatek w większości przypadków nawet na parkingu pod blokiem. Wystarczy odrobina cierpliwości, i kilka podstawowych narzędzi. O tym jak przeprowadzić ten proces szybko i skutecznie, opowiada najpopularniejszy polski motoryzacyjny YouTuber –  Michał „Michu” Jesionowski na kanale Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Nie byliśmy do końca przekonani, ale faktycznie – jest to proste jak „konstrukcja cepa”. W sumie (jakby na to nie patrzeć) Michu wszystko przedstawia tak transparentnie, że jeśli mówi, że może zrobić to każdy, to faktycznie tak jest. Kochamy ten kanał!

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News