Trzech kierowców nagle próbowało skorzystać z tego samego zjazdu z autostrady. Oto efekt tej farsy [ZDJĘCIA]

Trzech kierowców nagle próbowało skorzystać z tego samego zjazdu z autostrady. Oto efekt tej farsy [ZDJĘCIA]

Tri_auta_jeden_exit_dalnice_02

Podaj dalej

Największym przekleństwem ruchu drogowego jest to, że w każdej chwili – czy tego chcemy, czy nie – może dojść do kompletnie absurdalnej lub niebezpiecznej sytuacji. To właśnie jedna z takich historii.

Czytając o tym zdarzeniu na portalu autoforum.cz, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. I chociaż na co dzień nie jesteśmy zwolennikami samochodów autonomicznych, to oglądając zdjęcia z tego wypadku po cichu cieszymy się, że najprawdopodobniej już za dekadę lub dwie, systemy typu autopilot będą montowane prawie we wszystkich samochodach. Dlaczego? Ponieważ być może pozwoli to uniknąć rażących błędów kierowców – jak w tym przypadku.

Co tam się wydarzyło? Cóż, w ogromnym skrócie trzech kierowców nagle, dosłownie w tym samym czasie postanowiło skorzystać z tego samego zjazdu z autostrady. Nie mamy zielonego pojęcia dlaczego chociaż jeden z nich nie próbował ratować tej kuriozalnej sytuacji i po prostu odpuścić. Chociaż jeden… Niestety najgorsze jest to, że policjanci z Sandy Springs w USA, gdzie doszło do tej farsy, również nie uzyskali odpowiedzi na to pytanie. Kierowcy zgodnie twierdzili, że myśleli, że wszystko będzie ok i bez problemu się zmieszczą. Jak widać, mylili się.

fot: Sandy Springs PD
Sandy Springs w USA

Bez dwóch zdań – gdyby tymi samochodami sterowały systemy jazdy autonomicznej, to najprawdopodobniej do wypadku by nie doszło. Roboty też się mylą, ale chyba chociaż jeden w tej sytuacji by zareagował. Przynajmniej mamy taką nadzieję.

 Sandy Springs w USA
Sandy Springs w USA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News