Tornado zniszczyło setki nowych Corvette C8. Tak wygląda największy koszmar każdego fana motoryzacji [ZDJĘCIA]

Tornado zniszczyło setki nowych Corvette C8. Tak wygląda największy koszmar każdego fana motoryzacji [ZDJĘCIA]

269842920_10216322189286142_4830415219967976535_n

Podaj dalej

Na początku tego miesiąca tornado spustoszyło fabrykę Chevroleta w Bowling Green w stanie Kentucky, oraz parking na którym zaparkowanych było kilkaset egzemplarzy modelu Corvette C8. Niestety straty są ogromne. Eksperci i rzeczoznawcy stwierdzili, że około 120 pojazdów jest nie do naprawienia. Zdjęcia tej motoryzacyjnej katastrofy błyskawicznie obiegły Interneg.

Oczy bolą od samego patrzenia

Fabryka produkująca Chevrolety Corvette w Bowling Green to jeden z najważniejszych zakładów amerykańskiej marki na świecie. Niestety na początku grudnia tornado omal nie zmiotło jej z powierzchni ziemi. General Motors już wcześniej potwierdziło, że ich zakład produkcyjny w Bowling Green i Muzeum Corvette zostały poważnie zniszczone przez tornado. Na domiar złego jeszcze większe straty spowodował pożar, który wybuchł na dachu fabryki z powodu przerwania przewodów. Poważnie też uszkodzone zostały modele, które były wówczas w trakcie składania, oraz sama linia produkcyjna, która została całkowicie zalana.

W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcia, na których widać następstwa kataklizmu. Wynika z nich jasno, że wszystkie samochody kilka dni wcześniej opuściły linię produkcyjną i były gotowe na wysyłkę do klientów. Najlepiej mogą świadczyć o tym nieściągnięte jeszcze pokrowce na siedzeniach.

Raporty sugerują, że chociaż wstępne szacunki dotyczące 120 uszkodzonych egzemplarzy zostały dokonane, ostateczne liczba ta może wzrosnąć. O ile? Tego niestety nie wiadomo, ponieważ ekspertyzy będą prowadzone jeszcze przez co najmniej kilka tygodni. Każdy samochód musi być bowiem dokładnie sprawdzony przez rzeczoznawców i wykwalifikowanych ekspertów, którzy przeprowadzą badania w zakresie dopuszczenia każdego z tych aut do ruchu drogowego.

Szkody wyrządzone w zakładzie były na tyle znaczące, że produkcja musiała zostać wstrzymana. To spory problem dla Chevroleta, ponieważ zniszczone auta trzeba jak najszybciej zastąpić nowymi.

Oświadczenie rzecznika firmy Bowling Green skierowane do serwisu CorvetteBlogger brzmiało:

Możemy potwierdzić, że pożar, który miał miejsce w wyniku tornada w zakładzie Bowling Green Assembly wczesnym rankiem w sobotę (11 grudnia) spowodował uszkodzenia obiektu, w tym dachu i wejścia dla pracowników. Utrzymanie bezpiecznego środowiska pracy dla pracowników zakładu jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z tym wstrzymujemy produkcję na pierwszej i drugiej zmianie od 13 grudnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News