To skrzyżowanie było najgorsze w Polsce. Teraz jest lepiej, ale policja i tak musiała nagrać film jak po nim jeździć

To skrzyżowanie było najgorsze w Polsce. Teraz jest lepiej, ale policja i tak musiała nagrać film jak po nim jeździć

Skrzyżowanie w Bochni

Podaj dalej

To było jedno z najgorzej zaprojektowanych skrzyżowań w Polsce i z pewnością najbardziej zakorkowane miejsce w Bochni. Niedawno kierowcy doczekali się jego przebudowy ale… niektórzy kierowcy dalej mają z nim problemy.

Najpierw edukacja, potem nadzór

Kiedy władze powiatu bocheńskiego podjęły decyzję o przebudowie skrzyżowania w centrum miasta, wielu kierowców odetchnęło z ulgą. Do tej pory bowiem krzyżówka ulic Krzeczowskiej, Poniatowskiego, Brzeskiej i Trudnej była zmorą mieszkańców tego małego miasteczka w województwie małopolskim.

Teraz najbardziej zakorkowane skrzyżowanie w Bochni zamieniło się w nietypowe rondo z pasami wyłączenia ruchu, w którego środku pozostały jednak budynki. Włodarze miasta zapewniają, że jeśli rozwiązanie się sprawdzi, to dojdzie do wykupienia gruntów i dalszych prac.

Odpowiedzialne za modernizację władze powiatu nie poprzestały tylko na samej przebudowie. W porozumieniu z miejscową policją nagrany został też specjalny film instruktażowy o tym, jak należy poruszać się po nowym skrzyżowaniu. Jak podkreślają bocheńscy mundurowi – część kierowców cały czas jeździła „na pamięć”, więc takie rozwiązanie wydawało się całkiem uzasadnione.

źródło:brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News