To paliwo drożeje w ekspresowym tempie. Aktualne ceny zaczynają kierowców przerażać

To paliwo drożeje w ekspresowym tempie. Aktualne ceny zaczynają kierowców przerażać

ropa naftowa paliwo ceny

Podaj dalej

W ostatnich miesiącach ceny paliw rosły w zastraszającym tempie. I kiedy wydawało się, że sytuacja na rynkach paliw jest w miarę stabilna, cena benzyny Pb95 ustanowiła właśnie nowy historyczny rekord cenowy. Tak drogo, nie było chyba jeszcze nigdy. Przynajmniej my tak wysokich cen nie pamiętamy…

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla kierowców – w szczególności posiadaczy aut z silnikami benzynowymi. Jak podaje portal e-petrol.pl, z najnowszego monitoringu cen na stacjach wynika, że w ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa.

Skok cen jest widocznie zauważalny względem ubiegłego tygodnia. Dziś za litr Pb95 trzeba zapłacić średnio 6,87 zł, czyli o 22 grosze więcej niż jeszcze w miniony piątek. To sporo. Pb98 natomiast na samym początku maja wyceniane było na 6,99 zł. Dziś za tę samą mieszankę trzeba zapłacić już 7,18 zł.

LPG i Diesel dalej stabilnie

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez e-petrol średnia cena oleju napędowego w Polsce wynosi obecnie 7,39 zł. To o 3 grosze więcej niż 1 maja br. Z kolei cena za LPG cały czas nie ulega zmianie. Za litr autogazu kierowcy muszą zapłacić na stacjach paliw w granicach 3,69 zł.

diesel benzyna putin ropa
fot. pixabay

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News