To najtańsze nowe kombi na rynku za 36 tys. zł. Nadciąga murowany hit sprzedaży? [ZDJĘCIA]

To najtańsze nowe kombi na rynku za 36 tys. zł. Nadciąga murowany hit sprzedaży? [ZDJĘCIA]

1405068565_img_2449

Podaj dalej

Jeśli w najbliższym czasie macie zamiar kupić nowy, naprawdę duży i praktyczny samochód za absolutnie śmieszne pieniądze, to zdecydowanie warto przyjrzeć się temu modelowi. W cenie 36 tys. zł trudno bowiem o jakąkolwiek sensowną alternatywę.

Całkiem niedawno Dacia wprowadziła na rynek model Jogger, który chce plasować się wśród najtańszych nowych kombi w Europie. Nie mamy wątpliwości, że już za jakiś czas na pewno tak się stanie, a rumuńska marka dopnie swego. Sęk jednak w tym, że Jogger będzie tani, ale zapewne nie najtańszy. Co więcej, nie jest to typowe kombi, a raczej połączenie MPV, SUV-a i dopiero na końcu – kombi. Wszystko to składa się na to, że Jogger jest autem naprawdę sporych rozmiarów.

Łatwy import – to auto trafi do salonów w Czechach!

Jeśli zatem nie potrzebujemy takiego kolosa, możemy przyjrzeć się zmodyfikowanej Dacii Logan MCV, która została przez Rosjan przerobiona i trafiła na rynek w postaci Łady Largus. To z kolei taki mały olbrzym, który może pomieścić do siedmiu osób, a którego ceny zaczynają się od zaledwie niecałych 36 tys. zł. Nic więc dziwnego, że samochody rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli weźmiemy bowiem stosunek jakości do ceny, jest to bardzo ciekawa i kusząca propozycja.

Łada Largus
Łada Largus Cross

Z resztą specjaliści od marketingu Łady wykonali świetną pracę. W czasach ogólnoświatowej pandemii koronawirusa Łada mocno obniżyła ceny, aby sprostać wymaganiom klientów z mniej zasobnym portfelem. Seryjnie zaczęto również montować w Largusie instalację LPG, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji samochodu.

fot: Lada
fot: Lada

Co więcej, Rosjanie przeprojektowali Ładę Largus tak, że zbiorniki na gaz znajdują się teraz w podłodze, a nie w bagażniku. Dzięki temu można wybierać między pełnoprawną 7-osobówką, lub cieszyć się zamiast tego pełnowymiarowym bagażnikiem. Jeśli jednak nie chcemy samochodu w gazie, to żaden problem – Largus jest też dostępny z silnikiem benzynowym. Auto z instalacją gazową powinno trafić do sprzedaży na przełomie września i października i będzie kosztować około 200 tysięcy rubli (10 tys. zł) więcej, niż wersja benzynowa.

Jeśli jesteście więc zainteresowani tym samochodem, będzie to wymagało indywidualnego importu. Nie powinno to stanowić jednak jakiegoś szczególnego problemu – Łada Largus trafi do sprzedaży w Czechach. A przecież do naszych południowych sąsiadów mamy niedaleko.

Przeczytaj również