To najgorsza wymiana rozrządu w historii? Mechanik płakał jak zobaczył silnik [WIDEO]

To najgorsza wymiana rozrządu w historii? Mechanik płakał jak zobaczył silnik [WIDEO]

BMW 3 F30 co ile wymieniać łańcuch rozrządu

Podaj dalej

Każdy właściciel samochodu powinien doskonale zdawać sobie sprawę z kilku bardzo istotnych rzeczy. Bez wątpienia jedną z najważniejszych jest wymiana rozrządu, której odwlekanie w nieskończoność może prowadzić do całkowitej destrukcji silnika.

Rozrząd to układ, którego zadaniem jest sterowanie elementami mającymi doprowadzić paliwo do cylindra silnika tłokowego, a następnie usunąć z niego spaliny. Jest to jedna z podstawowych funkcji pracy silnika, bez której ruszenie z miejsca jest całkowicie niemożliwe. Rozrząd jest układem ekstremalnie skomplikowanym i składa się z bardzo dużej ilości podzespołów. Dlatego właśnie decydując się na jego wymianę, powinniśmy udać się do wykwalifikowanego mechanika, który zagwarantuje nam oryginalne części.

BMW 3 F30 co ile wymieniać łańcuch rozrządu
BMW 3 F30

To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ z uwagi na skomplikowanie układu i trudne warunki, w jakich musi pracować (łańcuch lub pasek wykonują skomplikowany ruch, działają na nie liczne naprężenia), elementy rozrządu zazwyczaj wytrzymują zdecydowanie krócej od innych komponentów jednostki napędowej. Warto zadbać więc o podzespoły oryginalne. Inaczej może dojść do sytuacji, którą zobaczycie za chwilę na poniższym nagraniu.

Robił to pierwszy raz?

Pewien znany szerszej publiczności mechanik z kanału M&M Cars miał wątpliwą przyjemność poprawiać po kimś rozrząd w BMW F30. Ten ktoś musiał z kolei wykonując wymianę albo być kompletnie pijanym, albo robić to pierwszy raz w życiu. To co wyszło na jaw po wyjęciu z komory jednostki N47 po prostu nie mieści się w głowie. Ilość źle zrobionych rzeczy przy wymianie układu jest absurdalna. Z resztą, zobaczcie sami co tam się nawyprawiało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News