To najbardziej luksusowy kamper na świecie. Ma kilka łazienek, sypialni i... piwnicę! Jego cena przeraża najbogatszych [WIDEO]

To najbardziej luksusowy kamper na świecie. Ma kilka łazienek, sypialni i... piwnicę! Jego cena przeraża najbogatszych [WIDEO]

Podaj dalej

Są na świecie tacy ludzie (niewielu, ale jednak), którzy mogą pozwolić sobie na niemal wszystko. To właśnie z myślą o nich powstał ten najbardziej luksusowy kamper na świecie. Jego cena zwala z nóg, ale niewątpliwie wart jest każdego centa.

Trudne początki i sukces po latach. Oto historia komunikatora Zoom

Luksusowy dom, którym możesz pojechać wszędzie

Firma Featherlite została założona w 1973 roku i jest najstarszym amerykańskim producentem przyczep wykonanych w całości z aluminium. Jednak firma stała się sławna dopiero wtedy, gdy zaczęła dostarczać luksusowe zaplecza dla zespołów do serii NESCAR. Dobry „motorhome” to w trakcie weekendu wyścigowego podstawa, dlatego firma w krótkim czasie zaopatrywała w swoje mobilne „mieszkania” 85 proc. ekip. To właśnie wtedy jej szef wpadł na pomysł, że trzeba wprowadzić na rynek własne kampery.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak pomyślał, tak zrobił. Z biegiem lat firma Featherlite stała się światowym liderem w produkcji tego typu pojazdów i w dzisiejszych czasach lepszej na świecie chyba nie ma. Najlepiej świadczy o tym model Prevost Featherline z 2007 roku, który właśnie trafił na sprzedaż.

W czym tkwi jego wyjątkowość? Otóż cechą charakterystyczną tego modelu jest… piwnica, co dla kampera wydaje się absurdalne. Oczywiście nie oznacza to, że schodzi się pod ziemię (w końcu to pojazd). W istocie jest to piętrowy autokar, na którego dolnym pokładzie znajduje się generator energii, zewnętrzna kuchnia i system multimedialnej rozrywki oraz sporej wielkości sypialnia.

Oczywiście to nie koniec wspaniałości, którymi Prevost Featherline zachwyca. Ale nie będziemy przedłużać – wszystko możecie zobaczyć na poniższym filmie. Aha, na koniec to co najważniejsze – cena. Jeśli chcielibyście wejść w posiadanie tego cudeńka, musicie przygotować… 1 897 315 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News