To kultowe porsche 40 lat stało zamknięte w garażu. Po umyciu wygląda tak, jakby właśnie opuściło salon [WIDEO]

To kultowe porsche 40 lat stało zamknięte w garażu. Po umyciu wygląda tak, jakby właśnie opuściło salon [WIDEO]

barn-found-1967-porsche-911s-gets-first-wash-in-40-years-looks-brand-new_3

Podaj dalej

Nie wszystkie klasyczne Porsche 911 są bardzo drogie. Jednak egzemplarze z lat ’60, jeśli są zachowane w dobrym stanie, mogą kosztować małą fortunę. W tym przypadku jednak tak nie jest. I chociaż model ten wgląda niemal jak tuż po wyjeździe z salonu, to jego cena nie jest zbyt wygórowana. Wszystko przez jeden, ale bardzo istotny szczegół.

Wczesne Porsche 911 produkowane w 1964 roku są aktualnie ekstremalnie drogie. Na zakup samochodu z tego rocznika trzeba przygotować około 650 000 USD. To sporo, bo w przeliczeniu prawie 2 700 000 zł. Jeśli nie dysponujecie takim budżetem, ale bardzo chcecie zostać szczęśliwym posiadaczem kultowej 911 z 1964 roku, to jest pewna alternatywa.

Klasyk nad klasykami

Jeden z takich samochodów został niedawno zaprezentowany w serwisie YouTube. Jego historia jest niezwykła, bowiem Porsche 911S spędziło prawie 40 lat w zamknięciu. Jego właściciel zaparkował go w 1982 roku po drobnej stłuczce w garażu, a następnie najwyraźniej całkowicie zapomniał o jego istnieniu. Samochód nie ujrzał światła dziennego aż do 2021 roku. Kiedy właściciel auta zmarł, jego wnuk postanowił przywrócić klasykowi dawną świetność.

Porsche wymagało kilkudniowej pracy całej grupy detailerów, jednak efekty prac widoczne są gołym okiem – pojazd wygląda tak, jak gdyby dosłownie kilka dni temu opuścił salon. Niestety, ma jedną bardzo istotną wadę – brak silnika.

Nie wiadomo co stało się z jednostką napędową, ale nowy właściciel podobno już rozgląda się za zamiennikiem, ponieważ znalezienie oryginalnego silnika z tego okresu to jak trafienie szóstki w totka. Jeśli się nie uda, Porsche trafi na aukcję. Cena wywoławcza bez silnika wynosić ma 150 000 dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News