To BMW ma przejechane prawie 900 tys. km. Możesz je kupić za grosze i wbić okrągły milion [ZDJĘCIA]

To BMW ma przejechane prawie 900 tys. km. Możesz je kupić za grosze i wbić okrągły milion [ZDJĘCIA]

BMW_530d_E39_890_tkm_prodej_16

Podaj dalej

Kiedy piszemy o autach na sprzedaż, przeważnie są to samochody wyjątkowe, które ze względu na swój wiek mają niezwykle niski przebieg. Dziś pokażemy Wam samochód, który jest ciekawy pod zupełnie innym względem.

To auto jeździło dużo – i tak właśnie wygląda. Właściciel BMW E39 530d najwyraźniej tak polubił swój samochód, że postanowił się z nim nie rozstawać. Pojazd został po raz pierwszy zarejestrowany w 2000 roku w Holandii i od tego czasu przejechał 889 658 kilometrów. Oznacza to średnio około 3500 kilometrów miesięcznie, a zatem trzy wymiany oleju rocznie na przestrzeni… 21 lat.

Teraz kultowe E39 trafiło na sprzedaż i chociaż jego ogólny stan wizualny jest tragiczny, to zakup może kusić ze względu na dwie rzeczy. Po pierwsze nowy właściciel będzie miał niepowtarzalną okazję wbić nim okrągły milion kilometrów. Po drugie cena jest bardzo kusząca i wynosi zaledwie 799 euro.

Poza wszechobecną korozją, ta piątka jest podobno w całkiem niezłym stanie technicznym, a silnik dalej generuje około 180 koni mechanicznych, które są przesyłane na tylną oś za pomocą 3-litrowego Diesla. Biorąc pod uwagę fakt, że samochód okrążył 20-krtotnie ziemię, można bez wątpienia uznać go za wyjątkowy.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News