To BMW E30 ma silnik V8 i wygląda jak bryka Dartha Vadera. Można je kupić, ale odradzamy

To BMW E30 ma silnik V8 i wygląda jak bryka Dartha Vadera. Można je kupić, ale odradzamy

Podaj dalej

Uwielbiamy takie historie. Ktoś kupuje seryjny, niepozorny samochód, a potem robi z niego prawdziwą bestię! Tak właśnie było w przypadku tego BMW.

Zaczęło się niepozornie

Ta historia zaczyna się od zakupu seryjnej 325es, przy której właściciel niemal od razu zaczął „dłubać”. Jak można się domyśleć – na pierwszy ogień poszedł silnik. Sercem BMW została jednostka V8 wyprodukowana przez Chevroleta. Motor o pojemności 5,7 litra współpracuje z 4-biegowym manualem Warner Super T-10.

Silnik BMW E30
Silnik V8 Chevroleta generuje prawie 550 KM. Współpracuje z 4-biegową skrzynią Warner Super T-10.

Dodatkowo „trójka” dostała żelazne głowice, sprzęgło RAM, wzmocniony wał korbowy, układ zapłonowy MSD i gigantyczne sportowe hamulce. Właściciel zadbał też o porządne felgi i opony wyścigowe, które wspierane są przez amortyzatory KONI. Oczywiście na końcu samochód został mocno „odchudzony” a w kabinie pojawiła się klatka bezpieczeństwa.

BMW
BMW E30 z silnikiem V8 Chevroleta. Samochód startował w wyścigach na 1/4 mili

Jeśli chcesz, możesz je mieć

Tak przygotowany samochód ścigał się z sukcesami w wyścigach na 1/4 mili. Teraz trafił na aukcję więc jeśli macie na to ochotę – możecie stać się jego właścicielem. Niedoświadczonym w tego typu zabawach jednak to odradzamy – z troski. Prawie 550 koni i napęd na tył to nie przelewki. Aukcję znajdziecie pod tym linkiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News