TIR przewożący auta utknął na przejeździe kolejowym. Samochody dosłownie latały w powietrzu - takiego czegoś jeszcze nie widzieliśmy [WIDEO]

TIR przewożący auta utknął na przejeździe kolejowym. Samochody dosłownie latały w powietrzu - takiego czegoś jeszcze nie widzieliśmy [WIDEO]

wypadek z udziałem pociągu

Podaj dalej

Do wypadków na przejazdach kolejowych dochodzi stosunkowo rzadko, jednak kiedy już mają one miejsce, przeważnie kończy się to fatalnie. W tym przypadku kierowcy na szczęście udało się opuścić pojazd przed zderzeniem z rozpędzonym pociągiem. Mężczyzna chwilę później mógł na własne oczy zobaczyć, jak samochody które przewoził dosłownie latają w powietrzu.

Każdego roku na torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty. W tym przypadku co prawda obeszło się bez ofiar śmiertelnych, ale straty materialne z pewnością będą ogromne. 

Do zdarzenia doszło 16 października na przejeździe w miejscowości Thackerville w Oklahomie w Stanach Zjednoczonych. Kierowca TIR-a przewożącego kilka samochodów utknął na usytuowanym na wzniesieniu przejeździe kolejowym. Oczywiście bez pomocy ciężkiego sprzętu nie mógł w tej patowej sytuacji zrobić kompletnie nic.

Niestety czasu na podjęcie jakichkolwiek działań również nie było zbyt wiele, ponieważ za chwilę miał przejechać tamtędy pociąg kursujący między Fort Worth a Oklahoma City. Mężczyźnie pozostało tylko opuszczenie ciągnika i czekanie na nieuniknione. Chwilę później doszło do chyba najbardziej spektakularnego wypadku na przejeździe kolejowym, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Pozostaje jedynie cieszyć się, że tym razem obyło się bez ofiar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News