Tico - samochód dla kobiet sukcesu! Tą reklamą Koreańczycy błysnęli jak chrząstka w salcesonie

Tico - samochód dla kobiet sukcesu! Tą reklamą Koreańczycy błysnęli jak chrząstka w salcesonie

tico_reklama

Podaj dalej

Daewoo Tico w latach ’90 bez wątpienia obok Fiata Cinquecento było jednym z najliczniej reprezentowanych na naszym rynku przedstawicieli aut miejskich. Chociaż pojazd nie grzeszył urodą, to nie sposób odmówić mu wielu zalet.

Reklama, którą trudno przebić

Dziś Tico to nie tylko relikt przeszłości, ale też pojazd uważany za jeden z najniebezpieczniejszych w historii motoryzacji. Jeśli chodzi o szeroko pojęty „komfort” jazdy to też – delikatnie to ujmując – nie jest kolorowo. We wnętrzu pomieszczą się maksymalnie cztery osoby, ale mimo tego znalezienie wygodnej pozycji za kierownicą nie będzie łatwe. Właściciele narzekali również na fatalnej jakości materiały wykończeniowe i szczątkowe wyposażenie wnętrza.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Mimo tych oczywistych minusów, w 1995 roku w Korei Południowej Daewoo Tico reklamowane było jako samochód… dla młodych kobiet sukcesu i businesswoman. Jak widać – czasy się zmieniają, ale polot i fantazja ludzi odpowiedzialnych za marketing i reklamę dalej pozostaną dla przeciętnego człowieka czymś kompletnie abstrakcyjnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News