Tesla Cyberquad kosztuje zaledwie 8 tys. zł! Ludzie rzucili się po niego jak po świeże bułeczki

Tesla Cyberquad kosztuje zaledwie 8 tys. zł! Ludzie rzucili się po niego jak po świeże bułeczki

Tesla Cyberquad kosztuje zaledwie 8 tys. zł! Ludzie rzucili się po niego jak po świeże bułeczki

Podaj dalej

W obecnych czasach quad to bardzo popularny pojazd, który ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Świetnie nada się na bezdroża, ale równie dobrze spisze się również w mieście. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje quadów. Teraz jeden z takich pojazdów zaprezentowała również Tesla.

Quad jest to pojazd, który inaczej jest określany jako czterokołowiec. Jak sama nazwa wskazuje, posiada on cztery koła oraz zazwyczaj otwartą kabinę. Od samego początku były to pojazdy bardzo popularne. Obecnie są one używane przez wojsko, ratowników WOPR i TOPR, pracowników leśnictwa oraz wszędzie tam, gdzie wymagają tego ciężkie warunki drogowe. W terenie bowiem quady są nieocenione i radzą sobie lepiej, od każdej innej maszyny.

Tesla Cyberquad czyli preludium do czegoś większego

Teraz swojego czterokołowca postanowiła wypuścić również Tesla. Nie jest to jednak pełnoprawny quad. Tesla Cyberquad – bo taką nazwę nosi ten model kosztuje niewiele, bo zaledwie 1900 dolarów. To w przeliczeniu daje około 7800 zł. Cyberquad posiada 36-woltowy akumulator litowo-jonowy, który wystarcza na 15 mil (24 km) zasięgu. ATV (All-terrain vehicle) może osiągnąć prędkość do 16 km/h i można go w pełni naładować z domowego gniazdka w ciągu pięciu godzin.

Tesla Cyberquad

Jak sami widzicie – nie są to wartości szczególnie powalające. Sęk jednak w tym, że jest to pojazd przeznaczony dla dzieci. Zapewne właśnie stąd tak niska cena. Co jednak najciekawsze, maszyny są masowo wykupywane i następnie wystawiane na serwisach aukcyjnych za ogromne kwoty. Najdroższy Cyberquad jakiego udało nam się znaleźć został wystawiony za… 17 000 dolarów. 

Według dziennikarzy serwisu autoforum.cz, już niebawem powstać ma również  pełnowymiarowy wariant skierowany dla dorosłych. Pojazd ma mieć premierę w tym samym czasie, co Cybertruck.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News