PILNE: Tesla aktualizuje oprogramowanie. Teraz podczas prowadzenia auta można robić coś niesamowitego [WIDEO]

PILNE: Tesla aktualizuje oprogramowanie. Teraz podczas prowadzenia auta można robić coś niesamowitego [WIDEO]

teslas-FSD system Elon Musk

Podaj dalej

Tesla to bez wątpienia jeden z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów na świecie. Jednak niektóre pomysły Elona Muska oraz jego inżynierów często bywają kontrowersyjne i są szeroko dyskutowane przez ekspertów motoryzacyjnych na całym świecie. Oto najlepszy tego przykład.

Co oni wymyślili

Gdy zapytamy dowolnego kierowcę czy zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa płynącego z użytkowania telefonu podczas jazdy, na 99% odpowie twierdząco. Choć każdy wie, że jest to zabronione, liczba mandatów za użytkowanie telefonu podczas jazdy stale rośnie. Przepisy prawne w tej kwestii są jasne. Korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku jest zabronione. Nie stosując się do tego przepisu narażamy się na mandat karny w wysokości 200zł i 5 punktów karnych. Podobnie z resztą jest niemal w całej Europie.

To może być dla kierowcy prawdziwy GAME OVER

Tesla postanowiła ten problem poniekąd spotęgować. Kiedy w mediach prowadzone są kampanie mające na celu uświadomienie kierowcom, że za kierownicą należy skupić się wyłącznie na jeździe, amerykański koncern chce, aby kierowcy mogli w trakcie jazdy… pograć sobie w gry wideo. Brzmi jak żart? No tak, ale to niestety prawda.

Jak podaje „New York Times” – kierowcy potwierdzają, że w samochodach mają teraz możliwość grania w gry podczas prowadzenia pojazdu. Stało się tak po aktualizacji oprogramowania, którą producent samochodów wysłał do większości klientów tego lata. Co prawda przed uruchomieniem naszego ulubionego tytułu na wielkim, centralnie umieszczonym ekranie pojawia się komunikat, że grać może tylko osoba, która siedzi na fotelu pasażera. Dobre sobie! Chciałoby się się rzec: nie wysilili się zbytnio.

Nie trzeba być jednak szczególnie bystrym żeby dojść do wniosku, że z możliwości grania w gry podczas jazdy na pewno skorzysta wielu kierowców. Już teraz przecież nieodpowiedzialnych osób za kółkiem nie brakuje. W naszej ocenie to chyba bez wątpienia najgłupszy pomysł, na jaki można było wpaść. Dla wielu kierowców może być to prawdziwy „GAME OVER”. Pozostaje mieć nadzieję, że amerykanie szybko wycofają się z tego pomysłu. W przeciwnym razie może dojść do wielu śmiertelnych wypadków. A coś nam się wydaje, że Elon Musk nie chciałby być z tym łączony.

Tesla Model 3
photo credit Tesla

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News