Ten Rolls Royce jest cały z drewna. Jego budowa trwała ponad dwa miesiące, ale było warto! [WIDEO]

Ten Rolls Royce jest cały z drewna. Jego budowa trwała ponad dwa miesiące, ale było warto! [WIDEO]

rolcerr2wood

Podaj dalej

Prawdziwy artysta dokładnie wie, jak uchwycić istotę i cechy przedmiotu swojej sztuki. I właśnie to robi pewien Wietnamczyk z każdym swoim projektem. Jego arcydzieła można podziwiać na kanale Woodworking Art na YouTube, gdzie nieustannie zachwyca świat budowanymi przez siebie modelami samochodów. Tym razem jednak młody Azjata przeszedł już samego siebie, bowiem ten projekt nie ma sobie równych. To pierwszy tego typu na świecie Rolls Royce… z drewna.

Projekt nie z tej ziemi

Tym razem ten wybitny rzemieślnik stworzył niebywałą replikę Rolls Royce’a Boat Taila. Budowa tego modelu trwała dokładnie 68 dni, ale to po prostu widać – samochód jest odwzorowany niemal idealnie. Tak jak w każdym aucie, Wietnamczyk używał drewna cyprysowego z Fujian z błyszczącą powłoką.

Dlaczego akurat padło na to drewno? Ponieważ jest to materiał bardzo wysoko ceniony w całej Azji, a przez niektórych uważany nawet, za zagrożony. Tym, co sprawia, że ​​cyprys z Fujian jest tak wyjątkowy, jest jego duża gęstość i specyficzny aromat, a także wysoka odporność na termity. Trzeba przyznać, że całość robi niesamowite wrażenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News