Te nowe radiowozy to jeżdżące dzieła sztuki. Już teraz zazdrościmy ich policji [ZDJĘCIA]

Te nowe radiowozy to jeżdżące dzieła sztuki. Już teraz zazdrościmy ich policji [ZDJĘCIA]

2018 – ALPINE A110 Légende

Podaj dalej

Podania o wstąpienie do francuskiej policji żandarmerii narodowej mogą nieco wzrosnąć z powodu wiadomości, że policja odbiera flotę samochodów sportowych Alpine A110 .

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji ogłosiło, że w ramach procesu „odmładzania i modernizacji” floty policyjnej zamówiono 26 egzemplarzy A110 Pure – podstawowego modelu w gamie samochodów sportowych Alpine.

Ten proces oznacza, że ​​Alpine ostatecznie zastąpią słynne hot-hatche – Renault Megane RS używane przez Żandarmerię Narodową od 2011 roku. I chociaż dwumiejscowy Alpine A110 nie jest tak praktyczny jak stary Megane RS, to powinien w służbie poradzić sobie lepiej. Będą bowiem używane na lokalnych autostradach.

A110 napędzany jest 1,8-litrowym czterocylindrowym silnikiem wspomaganym przez turbo, który generuje 249 KM i 320 Nm. Te wartości pozwalają osiągnąć pierwszą „setkę” zaledwie w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Droższa wersja – A 110S ma o 40 KM więcej, ale ministerstwo uznało, że model podstawowy jest w zupełności wystarczający.

To nie pierwszy raz, kiedy francuska policja wybiera Alpine. W latach 60-tych żandarmeria używała pierwszych A110. Nowe samochody zostaną wyposażone w świetlne i dźwiękowe systemy uprzywilejowania, oraz sprzęt radiowy przygotowany przez specjalistyczną firmę Durisotti.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Actu Auto (@actu.auto.fr)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News