Talon do dentysty, trzy tony węgla i bezpłatne badania dla kierowców. Tak rząd zachęca do szczepień

Talon do dentysty, trzy tony węgla i bezpłatne badania dla kierowców. Tak rząd zachęca do szczepień

paszport covidowy

Podaj dalej

Dane z Ministerstwa Zdrowia są coraz bardziej niepokojące. Zakażeń cały czas przybywa, szpitale znowu zaczynają się zapełniać, a co najgorsze – stale rośnie liczba zgonów z powodu COVID-19.

4 fala rozpędza się na całym świecie

Na razie jest po kilka tys. nowych infekcji dziennie, ale już niedługo może to być nawet 25-30 tys. Tak wynika z prognoz przygotowywanych przez zespół modelu epidemiologicznego Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego.

Niestety, na całym świecie ludzie dalej są sceptycznie nastawieni do szczepień. Biorąc pod uwagę, że aktualnie prawie siedem miliardów ludzi żyjących na świecie musi wytworzyć przeciwciała, nie może dziwić, że rządy wielu krajów zachęcają swoich obywateli do szczepień na wszelkie możliwe sposoby.

paszport covidowy
fot. freepik.com

Tak właśnie jest w Kraju Chabarowskim, w azjatyckiej części Rosji. Władze przygotowały specjalną loterię, na której można wygrać trzy tony węgla. Lokalni urzędnicy zapewniają, że loteria przygotowana we współpracy z rejonowym szpitalem, zmotywowała mieszkańców i liczba chętnych do szczepień na Covid-19 wzrosła.

Miejscowy szpital zaoferował m.in. talon na usługi stomatologiczne nieobjęte obowiązkowym ubezpieczeniem i na badania lekarskie dla kierowców. Inne nagrody to między innymi karnet na siłownię czy… kuchenka mikrofalowa. Przedstawicielka administracji Anastazja Sacharowa w wywiadzie dla lokalnych mediów powiedziała, że pomysł cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczba szczepień wzrosła w tym regionie z 20, do ponad 100 dziennie.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News