Takiego "combo" nie było dawno. Facet najpierw ukradł samochód, potem spowodował kolizję a na koniec... uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był pijany i jechał skradzionym samochodem. Ponadto miał przy sobie tablice rejestracyjne od innych aut, oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Takiego „combo” nie było dawno. Facet najpierw ukradł samochód, potem spowodował kolizję a na koniec… uciekł z miejsca zdarzenia
Podaj dalej

Przeszedł sam siebie

W poniedziałek 1 listopada br. po godzinie 11.00 policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej w miejscowości Wandowo. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia zostali zatrzymani przez mężczyznę, który był świadkiem tego, jak kierowca samochodu biorącego udział w kolizji, wysiadł z niego i odkręcał tablice rejestracyjne. Świadek powiedział policjantkom, jak wyglądał ten mężczyzna i w co był ubrany.

Funkcjonariuszki na miejscu zdarzenia potwierdziły otrzymaną informację, że samochód marki VW Passat nie posiada tablic rejestracyjnych ani naklejki na szybie. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne podjęły one decyzję o odholowaniu auta na parking policyjny.

W trakcie czynności jedna z funkcjonariuszek zauważyła, że ich pracy przygląda się leżący w polu mężczyzna, odpowiadał on podanemu przez świadka rysopisowi sprawcy kolizji. Policjantki oraz dwaj mężczyźni będący na miejscu zdarzenia pobiegli w jego kierunku i zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariuszki wylegitymowały go i sprawdziły w policyjnym systemie. Obserwatorem okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego

Okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Dalsze ustalenia i wyjaśnienia dowiodły, że auto, którym jechał zatrzymany przez nich mężczyzna i którym spowodował kolizję, nie należy do niego. Samochód ten został skradziony kilka dni temu z terenu Warszawy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszki badanie stanu trzeźwości wykazało u 33-latka prawie promil alkoholu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszy dwa zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości posiadając cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

Przeczytaj również