Takie rzeczy tylko w Rosji! Poznajcie wołgę... z silnikiem V12

Takie rzeczy tylko w Rosji! Poznajcie wołgę... z silnikiem V12

wołga z silnikiem V12

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać muscle car w rosyjskim wydaniu? Jeśli nie i mało tego – uważacie (podobnie jak my), że taki projekt nie ma żadnego sensu, to macie rację.  Ale w Rosji nie ma rzeczy niemożliwych…

Wołga na sterydach

Pewien rosyjski mechanik i youtuber prowadzący kanał Garage 54 co jakiś czas udowadnia, że jeśli tylko przyjdzie mu do głowy jakiś dziwaczny pomysł, to prędzej czy później doczeka się on realizacji.

I tak oto rosyjski „naukowiec” ma już na swoim koncie własną Teslę Cybertruck, samochód złożony za pomocą samych opasek zaciskowych, Ładę poruszającą się za pomocą stalowych nóg oraz taką, której nadwozie stanowi tylko przezroczyste plexi. Aha, ma też „portfolio” Hummera na absurdalnych – 13 calowych kółeczkach.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Teraz pomysłowy mechanik postanowił zrealizować swój kolejny projekt – Wołgę z monstrualnym silnikiem V12. Jak i poprzednio, tym razem również się udało.

Ponieważ jednak konstruktor nie miał pod ręką silnika V12, zbudował go sam łącząc razem… 3 silniki z Łady. Cały proces powstawania tej „jednostki” możecie zobaczyć na poniższym wideo. Pozostaje pogratulować pomysłowości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News