Tak wyglądał pierwszy supersamochód Elona Muska. Nie uwierzysz czym jeździł kiedyś najbogatszy człowiek na świecie

Tak wyglądał pierwszy supersamochód Elona Muska. Nie uwierzysz czym jeździł kiedyś najbogatszy człowiek na świecie

Podaj dalej

Elon Musk kilka dni temu został ogłoszony najbogatszym człowiekiem na świecie. Założyciel i współzałożyciel takich przedsiębiorstw jak Tesla, SpaceX, Neuralink i Boring Company wyprzedził tym samym dotychczasowego lidera – Jeffa Bezosa.

„Dziwna sprawa. Ale czas wracać do pracy.”

Rok 2020 upłynął Muskowi pod znakiem wysokich wzrostów wartości giełdowej jego firmy, zajmującej się produkcją samochodów elektrycznych. Wartość akcji Tesli w minionym roku wzrosła aż o 740%, co przełożyło się na zwiększenie majątku jej właściciela o 150 mld. dolarów. W czwartek 7 stycznia cena pojedynczej akcji należącej do miliardera Tesli po otwarciu sesji giełdowej urosła o 6 procent. Jak podaje portal Business Insider – około godziny 20:30 czasu polskiego każda akcja była warta ponad 809 dolarów.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

W efekcie majątek biznesmena urodzonego w RPA osiągnął wartość zawrotnych 190 miliardów dolarów. Z kolei dotychczasowy lider zestawienia najbogatszych ludzi globu Jeff Bezos, dzięki 2-procentowemu wzrostowi akcji Amazona, może pochwalić się majątkiem szacowanym na około 186,5 mld dol. Sam Musk fakt bycia najbogatszym człowiekiem na planecie skomentował w swoim stylu. Za pośrednictwem Twittera wizjoner i filantrop napisał po prostu „Dziwna sprawa. Ale czas wracać do pracy.”

Pierwszy supersamochód

Mało kto wie, że Elon Musk multimilionerem był już przed trzydziestką. Przedsiębiorczy biznesmen najpierw w 1995r.  założył firmę ZIP2, która zajmowała się oprogramowaniem sieciowym, a następnie po jej sprzedaży korporacji Compaq utworzył X.com – pioniera płatności elektronicznych.  Niedługo później X.com stał się częścią PayPal a Musk nie dość, że został jego głównym udziałowcem, to na dodatek jego konto zasiliło 165 milionów dolarów.

McLaren F1
McLaren F1

Z takimi pieniędzmi można już było się zastanawiać nad zakupem pierwszego supersamochodu. Tym samym 28-letni wówczas milioner postawił na 690-konnego McLarena F1. Samochód przyspiesza do 100 km/h w 3,1 sekundy i potrafi rozpędzić się do 372 km/h. Jego aktualna wartość rynkowa wynosi… 50 milionów złotych. Historię McLarena Elona Muska możecie zobaczyć na poniższym wideo.

źródło: https://businessinsider.com.pl/, CNN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News