Tak wyglądają nieoznakowane Passaty ITD. Oni też mogą ukarać Cię mandatem [WIDEO]

Tak wyglądają nieoznakowane Passaty ITD. Oni też mogą ukarać Cię mandatem [WIDEO]

Kontrola ITD

Podaj dalej

Wielu kierowców zapomina, że nie tylko policjanci drogówki poruszają się nieoznakowanymi radiowozami. Takowe posiada również Inspekcja Transportu Drogowego, która podobnie jak policja, może ukarać nas mandatem.

Przekonał się o tym boleśnie pewien motocyklista, który zbyt intensywnie testował nowo kupioną maszynę. W ubiegłym tygodniu, inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie patrolowali S7 w powiecie nowodworskim. Na drodze nieopodal miejscowości Zakroczym zauważyli motocyklistę, który w ich ocenie nie jechał zgodnie z przepisami. Postanowili to sprawdzić i ruszyli za mężczyzną w celu pomiaru prędkości.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak się okazało, kierowca jednośladu jechał 177 km/h przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h. Kierujący tłumaczył się, że chciał przetestować maszynę, którą właśnie odebrał z salonu i jechał nią do domu. Motocykl był fabrycznie nowy, a na liczniku miał przejechane niespełna 200 km.

Fot: ITD

„Testowa jazda” zakończyła się mandatem i punktami karnymi. Być może motocyklista uniknąłby nieprzyjemności, gdyby wiedział o tym, że nieoznakowane radiowozy w Polsce to nie tylko policyjne BMW, Skody i Ople, ale również Volkswageny należące do ITD – w tym przypadku Passat B8.

fot:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News