Tak się kończy ignorowanie znaku STOP. Kilkusettonowy zestaw zmiótł osobówkę

Tak się kończy ignorowanie znaku STOP. Kilkusettonowy zestaw zmiótł osobówkę

Podaj dalej

Materiał, który zaraz zobaczycie został opublikowany przez policję ku przestrodze. To nagranie kolejny raz pokazuje, że zbliżając się do przejazdu kolejowego lepiej zachować wzmożoną czujność i pod żadnym pozorem nie ignorować znaku STOP.

Teoretycznie nie miał szans wyjść z tego cało

Zdarzenie zarejestrowane przez monitoring na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Rusiec miało miejsce w miniony poniedziałek rano . Na filmie widać, jak kierowca auta osobowego bez jakiegokolwiek hamowania wjeżdża na tory wprost pod zbliżający się pociąg.

Na szczęście kilkusettonowy skład poruszał się niezwykle wolno, więc w tym przypadku szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Gdyby prędkość pociągu była większa, najprawdopodobniej doszłoby do tragedii.

Policja przypomina, że warto zawsze zatrzymać się przed przejazdem kolejowym i upewnić się, czy droga jest wolna. Szczególnie niebezpieczne są niestrzeżone przejazdy bez rogatek – i to właśnie tam należy zachować wzmożoną ostrożność. Policjanci zwracają też uwagę, że pod żadnym pozorem nie należy też ignorować znaku STOP.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News