Tak działa najtańsza powłoka ceramiczna na lakier w Polsce. Czy warto zainwestować 22 zł? [WIDEO]

Tak działa najtańsza powłoka ceramiczna na lakier w Polsce. Czy warto zainwestować 22 zł? [WIDEO]

polerowanie-samochodu

Podaj dalej

W ostatnich latach Polacy coraz chętniej i coraz częściej dbają o swoje samochody. Co prawda nadal większość rodaków przywiązując dużą wagę do kwestii estetyki, wciąż własnoręcznie pielęgnuje swoje auta. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz to zmyślniejsze i coraz tańsze kosmetyki, których zadaniem jest przywrócenie blasku naszym pojazdom. Czy jednak warto w nie inwestować?

Zainteresowanie detailingiem w Polsce cały czas rośnie. Studia kompleksowej pielęgnacji pojazdów wyrastają jak grzyby po deszczu i można w nich zrobić z samochodem niemal wszystko, co tylko zapragniemy. W ofercie najlepszych auto-detailerów znajdziemy usługę wieloetapowej korekty lakieru, aplikacji powłoki ceramicznej lub kwarcowej, zabezpieczenie twardym woskiem, a nawet specjalną – bezbarwną folią.

Detailing za grosze

Oczywiście nie wspominamy już o dokładnym, bezpiecznym dla lakieru myciu, konserwacji i impregnacji plastików zewnętrznych i wewnętrznych oraz tapicerki – to wszystko jest na porządku dziennym u każdego szanującego się detailera. Niestety barierą może być cena. Niektóre usługi – np. zabezpieczanie pojazdu folią, mogą kosztować od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy zł.

Oczywiście taki zabieg ma sens tylko w przypadku ekstremalnie drogich supersamochodów. Większość właścicieli „normalnych” aut decyduje się przeważnie na dużo tańszą powłokę ceramiczną lub kwarcową. Jednak w zależności od rozmiaru pojazdu, tutaj ceny również mogą wielu odstraszyć. Koszt takiej usługi to zazwyczaj od 1 tys. do 3,5 tsy. zł.

Nic więc dziwnego, że niektórzy decydują się na samodzielną zabawę w auto-detailing pod domem. Chemię do pielęgnacji samochodu (w tym również powłoki ceramiczne) można kupić za relatywnie niewielkie pieniądze. Ale czy warto korzystać z najtańszych środków na rynku i przede wszystkim – czy spełniają one swoją rolę?

Na to pytanie odpowiedzieli blogerzy prowadzący kanał Miłośnicy detailingu na YouTube. Bez wątpienia warto zapoznać się z tym materiałem, bo jednak wydanie 22 zł, a np. 1500 zł na powłokę ceramiczną, to różnica kolosalna. Pytanie tylko, czy ma to sens?

Przeczytaj również