Tak będą wyglądać nowe - nieoznakowane radiowozy. Poznaliśmy wyniki przetargu

Tak będą wyglądać nowe - nieoznakowane radiowozy. Poznaliśmy wyniki przetargu

Podaj dalej

Policja ogłosiła dzisiaj zwycięzcę przetargu na nowe – nieoznakowane radiowozy. Wygrała Toyota, która przygotuje dla jednostek w całym kraju aż 90 samochodów.

Radiowozy zostaną dostarczone do pierwszych komisariatów już w grudniu, a ich łączny koszt to 7,4 miliona złotych. W przetargu pojawiło się 11 ofert, spośród których najkorzystniejsza okazała się ta przedstawiona przez jednego z zabrzańskich dealerów Toyoty.

Funkcjonariusze dostaną Corollę sedan w wersji wyposażenia Comfort z benzynowym silnikiem 1.6 o mocy 132 KM. Jednostkowa cena samochodu w ofercie wyniosła 82 600 zł, co okazało się lepszą propozycją niż m.in. Skoda Ocavia (1.5 TSI – 100 tys zł.), Kia Xceed (1.6 T-GDI – 115 tys zł) czy BMW 318i (137 900 zł za sztukę).

Toyota Corolla Sedan
Toyota Corolla Sedan

Każdy samochód będzie wyposażony w kamery cofania, zaawansowany system multimedialny z 8-calowym panelem sterującym, radiem DAB oraz systemami Android Auto/Apple CarPlay. Z systemów bezpieczeństw do dyspozycji kierowcy będzie m.in. asystent pasa ruchu i układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia. Atrakcyjny wygląd zapewni oświetlenie led, 16-calowe felgi aluminiowe i chromowane elementy zewnętrzne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News