Ta kontrola drogowa była strzałem w dziesiątkę. Naćpany kierowca i areszt dla dwóch pasażerów

Ta kontrola drogowa była strzałem w dziesiątkę. Naćpany kierowca i areszt dla dwóch pasażerów

Ta kontrola drogowa była strzałem w dziesiątkę. Naćpany kierowca i areszt dla dwóch pasażerów

Podaj dalej

Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone środki odurzające oraz zatrzymane prawo jazdy to finał kontroli na terenie Strachocina. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi. Po chwili na jaw wyszły fakty znacznie obciążające kierującego i pasażera. Mężczyzna prowadzący samochód przyznał się do zażywania narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem. Ponadto mundurowi ujawnili w pojeździe narkotyki należące do obu mężczyzn. Zatrzymany 22-latek oraz 19-latek trafili do policyjnego aresztu.

Naćpany kierowca i areszt dla dwóch pasażerów

-Policjanci stargardzkiej drogówki w Strachocinie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli czujność policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie 19- letniego kierowcy.

Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego też poddali go badaniu, a także sprawdzili wnętrze pojazdu i osoby nim podróżujące w poszukiwaniu zakazanych substancji. Kierujący przyznał się, że zażywał narkotyki, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem. – podaje KPP w Stargardzie.

Badanie urządzeniem Drager DrugCheck 300 wykazało, że był pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Historia ta nie kończy się w tym miejscu, ponieważ chwilę później funkcjonariusze w pojeździe ujawnili woreczek foliowy z zawartością środków odurzających, które należało do legitymowanych mężczyzn. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policyjni celem przeprowadzenia dalszych czynności. Dalszą część nocy spędzili w policyjnej celi.

Co grozi w Polsce za jazdę pod wpływem narkotyków?

Kara za kierowanie pod wpływem narkotyków będzie zależy od tego, czy zostanie zakwalifikowana jako wykroczenie, czy przestępstwo. W przypadku wykroczenia, karą jest areszt lub kara grzywny w wysokości od 50 zł do nawet 5000 zł. Oprócz tego, kierowcy kierującemu pod wpływem może grozić zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat.

W przypadku, gdy kierowanie pod wpływem narkotyków będzie zakwalifikowane jako przestępstwo, przewidywane są już surowsze kary:

  • grzywna,
  • kara ograniczenia wolności,
  • kara pozbawienia wolności do lat 2,
  • zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet dożywotnio.

POLICJA ZACHODNIOPOMORSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News