Ta Dacia Logan to jakiś potwór! Pluje ogniem i bez problemu zostawia na światłach większość BMW czy Audi [WIDEO]

Ta Dacia Logan to jakiś potwór! Pluje ogniem i bez problemu zostawia na światłach większość BMW czy Audi [WIDEO]

logan_450hp

Podaj dalej

Nie każdy szybki i dynamiczny samochód musi wyglądać jak auta z serii filmów „Szybcy i wściekli” i posiadać ogromny spojler czy sportowy wydech. Sleepery – bo o nich właśnie tu mowa – wyglądają zupełnie zwyczajnie, jednak ich sekret tkwi pod maską. Tak właśnie wygląda sprawa z tą niepozorną na pierwszy rzut oka Dacią Logan.

Sleeper czyli wilk w owczej skórze

Są na świecie takie samochody, które przyprawiają ludzi o szybsze bicie serca. Ta Dacia Logan na pierwszy rzut oka na taki pojazd nie wygląda, ale uwierzcie nam – z pewnością do tej grupy należy.

Sleepery to wyglądające zupełnie normalnie, teoretycznie przeciętne i niczym niewyróżniające się samochody. Ich cały potencjał drzemie jednak nie w sportowym wyglądzie, a tym co drzemie pod ich maską. Przeważnie tylko właściciele takich pojazdów wiedzą na co stać takie auta, dlatego w momencie wciśnięcia pedału gazu, postronni ludzie i inni kierowcy przecierają oczy ze zdumienia.

Właśnie takim samochodem jest Dacia Logan, której właściciel postanowił przeszczepić silnik. Sercem tego niepozornego auta została „uturbiona” jednostka o pojemności 1.8 litra, która po kilku modyfikacjach generuje 457 koni mechanicznych.  Co ciekawe, auto dostało też napęd AWD. Jak to „idzie” możecie zobaczyć na poniższym nagraniu. Swoją drogą chcielibyśmy widzieć miny właścicieli niektórych BMW i Audi, którzy stanęliby w szranki z tym samochodem na światłach. Wielu mogłoby się lekko zdziwić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News