PILNE: Straż miejska dostanie uprawnienia drogówki? Wszystko na to wskazuje

PILNE: Straż miejska dostanie uprawnienia drogówki? Wszystko na to wskazuje

Podaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że policja ma na drogach naszego kraju niezwykle dużo pracy. Ktoś więc wpadł na pomysł, żeby mundurowych wyręczyć… innymi mundurowymi. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niebawem Straż Miejska przejmie obowiązki drogówki.

Wiceprezydent Warszawy – Renata Kaznowska, poinformowała, że pojawił się projekt, który zakłada powołanie specjalnego oddziału „drogówki” w Straży Miejskiej. Skąd wziął się ten kontrowersyjny pomysł? Otóż strażnicy miejscy z „drogówki” mieliby zajmować się wykroczeniami w ruchu drogowym popełnianymi przez kierowców na obszarach wydzielonych Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie. A tych, są tysiące dziennie, więc policjanci po prostu powoli przestają sobie z nimi radzić.

straż miejska afera
cof

Pomysł wydaje się zatem dobry, ponieważ jak twierdzą funkcjonariusze SM, codziennie setki samochodów są w Warszawie parkowane są w miejscach, które mogą stwarzać realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, np.: przed przejściem dla pieszych, skrzyżowaniem, drogach dla rowerów czy przystankach komunikacji zbiorowej

Kierownictwo Straży Miejskiej m.st. Warszawy rozważa wydzielenie specjalnej struktury organizacyjnej. W skład której wejdą strażnicy zajmujący się wyłącznie popełnieniem (red. przez kierowców) wykroczeń w ruchu drogowym na obszarach wydzielonych SPPN w Warszawie – zapowiedziała Kaznowska.

Informację tę potwierdził rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk. „Na razie jest to tylko i wyłącznie projekt, w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy i kiedy powstanie tzw. drogówka w straży miejskiej” – powiedział PAP.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News