Staruszek parkował, ale nie wyszło. Wjechał do marketu w Rybniku

Staruszek parkował, ale nie wyszło. Wjechał do marketu w Rybniku

Podaj dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło przy ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. Starszy pan parkując pomylił najprawdopodobniej pedał gazu z hamulcem i… wjechał do sklepu.

Starsi kierowcy to dalej spory problem na polskich drogach

Temat kierowców w podeszłym wieku wraca jak boomerang. Przypadkowe wciśnięcie pedału gazu zamiast hamulca zdarza się wielu kierowcom i jest przyczyną sporej liczby wypadków spowodowanych głównie przez  użytkowników dróg w podeszłym wieku. Problem dostrzegła między innymi Toyota. W Kraju Kwitnącej Wiśni tego typu pomyłki leżą u podłoża nawet 11 proc. wypadków spowodowanych przez kierowców mających 75 lat lub więcej.

Pijany Polak gonił tramwaj w Pradze. Utknął w tunelu [WIDEO]

Dlatego właśnie Japończycy testują system, który ma ocenić, czy gaz został wciśnięty świadomie, czy przez pomyłkę. Jeśli samochód uzna, że przyspieszenie było niezamierzone, sam je ograniczy. Funkcja, która roboczo została nazwana DCM, ma działać w zakresie 1-30 km/h.

Wjechał do marketu

Do niecodziennej sytuacji doszło w Rybniku. 79-letni kierowca pomylił pedały, przejechał przez próg zwalniający i zaparkował częściowo w sklepie. Rybnicka policja ostrzega, że wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach. Kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni a ich reakcje mogą być mocno opóźnione. To z kolei może przekładać się na nieprzewidywalne i niebezpieczne manewry.

wjechal-do-dyskontu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News