Staranował rogatkę i wjechał tuż pod pociąg. Nikt nie wie jakim cudem to przeżył [WIDEO]

Staranował rogatkę i wjechał tuż pod pociąg. Nikt nie wie jakim cudem to przeżył [WIDEO]

ladaprzejazd

Podaj dalej

Do szalenie niebezpiecznego wypadku doszło 28 lipca na przejeździe kolejowym w rejonie krasnogwardijskim na Krymie. Kierowca auta osobowego staranował rogatkę, a następnie z niewiadomych przyczyn nie ruszył dalej. Całe zdarzenie zarejestrowała zainstalowana na przejeździe kamera monitoringu.

Na nagraniu opublikowanym przez Kolej Krymską, widać jak kierowca samochodu osobowego rażąco złamał przepisy ruchu drogowego. Prowadzący Ładę najpierw wyłamał zabezpieczającą przejazd kolejowy, a następnie wjechał na tory. Niestety – po krótkiej chwili w jego auto uderzył pociąg osobowy relacji Petersburg-Sewastopol.

Siła zderzenia była tak ogromna, że elementy łady zostały rozrzucone w promieniu 100 metrów od miejsca kolizji. 33-letni kierowca auta osobowego w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Jak udało się ustalić przybyłym na miejsce wypadku służbom, mężczyzna dzień wcześniej obchodził swoje 33 urodziny. Niewykluczone więc, że był pod wpływem alkoholu.

Policjanci w rozmowie z lokalną telewizją podkreślili również, że sam fakt przeżycia przez kierowcę wypadku to prawdziwy cud. Oglądając poniższe nagranie, trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić.

Jak zachować się kiedy utkniemy na przejeździe?

Warto pamiętać, że rogatki są zamontowane w taki sposób, że bez trudu każdy samochód jest je w stanie wyłamać. Nigdy nie należy manewrować na torach, wystarczy po prostu najechać na rogatkę, aby móc jechać dalej. Uszkodzenie pojazdu na pewno będzie mniejsze niż po tym, jak wjedzie w niego rozpędzony pociąg.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News