Śmierć w kuli ognia po zderzeniu motocykla z Matizem. Śledztwo zostało zamknięte [WIDEO]

Śmierć w kuli ognia po zderzeniu motocykla z Matizem. Śledztwo zostało zamknięte [WIDEO]

152-299618

Podaj dalej

We wtorek (30 listopada) Prokuratura Rejonowa w Świeciu umorzyła sprawę wypadku w wyniku którego zginęły dwie osoby. Uzasadnienie zamknięcia śledztwa wydaje się być oczywiste.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w środę 8 września 2021 około godz. 21.25 na ul. Bydgoskiej w Świeciu. W tajemniczym wypadku zginął kierowca Daweoo Matiza oraz motocyklista. Przybyli na miejsce strażacy nie mogli zrobić nic. W spalonym samochodzie znaleźli ciało motocyklisty, natomiast kilka metrów od samochodu leżało ciało kierowcy.

Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak osobówka nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu oraz to, że motocykl pędził z dużą prędkością i nie dostosował się do ograniczeń na drodze i panujących warunków. Nie można zatem jasno stwierdzić, kto ponosi winę za ten wypadek. Tego z resztą już się nie dowiemy, bowiem śledztwo w tej sprawie zostało właśnie umorzone.

„Śledztwo zostało umorzone z powodu śmierci sprawcy. Nie powołaliśmy biegłego w tej sprawie, bo wydatek kilku tysięcy zł na jego opłacenie w kwestiach karnych nic by nie zmienił. Śledztwo i tak zostałoby umorzone, obojętnie, który z mężczyzn był winien. Rozstrzygnięcie mógłby jedynie przynieść proces cywilny”. –  – cytuje Janusza Boruckiego, prokuratora rejonowego w Świeciu portal Nswiecie.pl. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News