Serwisy wulkanizacyjne ułatwiają sobie pracę naszym kosztem. Nie dajcie się na to nabrać! [WIDEO]

Serwisy wulkanizacyjne ułatwiają sobie pracę naszym kosztem. Nie dajcie się na to nabrać! [WIDEO]

opony wymiana wiosna

Podaj dalej

Jak doskonale wiadomo, regularna wymiana ogumienia i dbanie o jego dobrą kondycję to podstawa, jeśli chcemy czuć się w samochodzie bezpiecznie. Aby jednak tak się stało, należy wybrać sprawdzony zakład wulkanizacyjny. W innym przypadku możemy zostać oszukani, nawet o tym nie wiedząc.

„Patola zakładów wulkanizacyjnych…”

Statystyczny kierowca wymienia opony dwa razy w roku – na zimę, oraz na wiosnę. Chcemy więc, aby dodatkowe wizyty w serwisach oponiarskich nie były potrzebne. Aby tak było, należy zastanowić się, czy wulkanizator z którego usług zamierzamy skorzystać, jest godny zaufania.

Wielu właścicieli samochodów wychodzi bowiem z założenia, że każdy zakład wulkanizacyjny jest taki sam, bo to przecież prosta praca. A skoro prosta, to nic nie może pójść źle. Jak się okazuje, wcale tak nie jest, a myślenie w takich kategoriach jest delikatnie mówiąc – błędne.

przebita opona
Fot. pixabay.com

To warto wiedzieć

Decydując się na usługi serwisowe, warto przede wszystkim przyjrzeć się pracy mechaników. Powinniśmy mieć absolutną pewność, że oddajemy nasz samochód w dobre ręce. Profesjonalne zakłady wulkanizacyjne powinny mieć wykwalifikowanych pracowników i odpowiednie narzędzia.

O tym, jak niektórzy wulkanizatorzy ułatwiają sobie życie naszym kosztem, powstał specjalny i bardzo ciekawy materiał w serwisie YouTube. Bloger z kanału MotoBonus zamieścił film w którym opowiedział o tym w jaki sposób jesteśmy oszukiwani. Bez dwóch zdań warto to wiedzieć, ponieważ przy następnej wymianie opon będziecie mogli szybko ocenić, czy usługa przebiega w sposób prawidłowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News