Sanki i Subaru Impreza WRX - ten "kulig" nie mógł się nie udać

Sanki i Subaru Impreza WRX - ten "kulig" nie mógł się nie udać

Kulig z Subaru

Podaj dalej

O dziwo, kilka lat temu były jeszcze w Polsce takie miejsca, gdzie zimą śnieg utrzymywał się dłużej niż pół godziny. Mając w garażu sanki i Subaru WRX grzechem było tego dobrodziejstwa nie wykorzystać.

Najlepiej brzmiący kulig?

O tym, że Impreza WRX najlepiej czuje się na „luźnym” – czyli w swoim naturalnym środowisku  – wie każdy fan tego kultowego modelu. Szczególnie zimą, kiedy kręte górskie drogi pokryte są solidną dawką śniegu, 225-konne Subaru z napędem AWD może dać dobremu kierowcy naprawdę sporo frajdy.

Czy to legalne?

Jak powszechnie wiadomo kierowca samochodu, ciągnika bądź quada za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, jeśli ciągnie za pojazdem sanki po drogach publicznych, może zostać ukarany mandatem. Tych przepisów ruchu drogowego nie stosuje się natomiast na drogach polnych i leśnych, gdzie często organizowane są kuligi z użyciem zaprzęgu konnego bądź ciągnika rolniczego. To jednak jest uzależnione od tego, jaką kwalifikację ma dana droga.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Ten fakt postanowiła wykorzystać grupa śmiałków, która zorganizowała a następnie nagrała nietypowy kulig z Subaru Impreza WRX w roli głównej. I choć było to dość niebezpieczne i oczywiście nie popieramy tego typu „zabaw”, to trzeba przyznać, że wyszło całkiem fajnie!

W tym miejscu warto nadmienić, że w przedsięwzięciu udział wzięły wyłącznie osoby pełnoletnie. Sam przejazd odbywał się dodatkowo w granicach zdrowego rozsądku – czyli nie za bardzo ekstremalnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News