Samolot lądował awaryjnie na autostradzie. Pilot popisał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami [WIDEO]

Samolot lądował awaryjnie na autostradzie. Pilot popisał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami [WIDEO]

samolot_awaryjne1

Podaj dalej

Środowy poranek był dosyć zaskakujący dla podróżujący autostradą 407 w kanadyjskim Toronto. W pewnym momencie ku zdumieniu wszystkich kierowców wylądował na niej samolot. Całe zdarzeniu zarejestrowała kamera monitoringu.

Samolot został zmuszony do awaryjnego lądowania na odcinku autostrady wkrótce po wystartowaniu z lotniska Buttonville w Markham, Ontario, na północ od Toronto . Przyczyną awaryjnego lądowania była awaria silnika.

Na szczęście siedzący za sterami maszyny instruktor lotnictwa popisał się w tym przypadku ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Pilot posadził maszynę z niebywałą gracją i spokojem – jak gdyby było to normalne lotnisko, a nie zatłoczona autostrada.

Lądowanie awaryjne
Lądowanie awaryjne

Biorący udział w zdarzeniu samolot to Piper PA-28-151, który był niedawno serwisowany i odbywał pierwszy rejs po kontroli. Według CBC pasażerowie samolotu byli w drodze do Grimsby w Ontario, oddalonego o około godzinę jazdy samochodem od lotniska. Kiedy zauważyli awarię silnika, powiadomili kontrolę ruchu lotniczego, ale ponieważ lotnisko było nieosiągalne,  zdecydowali się wylądować na autostradzie. Jak podała miejscowa policja – wobec pilota nie zostaną wyciągnięte w związku z tą sprawą żadne konsekwencje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News