Samolot lądował awaryjnie na autostradzie. Pilot popisał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami [WIDEO]

Środowy poranek był dosyć zaskakujący dla podróżujący autostradą 407 w kanadyjskim Toronto. W pewnym momencie ku zdumieniu wszystkich kierowców wylądował na niej samolot. Całe zdarzeniu zarejestrowała kamera monitoringu.

Lądowanie awaryjne
Podaj dalej

Samolot został zmuszony do awaryjnego lądowania na odcinku autostrady wkrótce po wystartowaniu z lotniska Buttonville w Markham, Ontario, na północ od Toronto . Przyczyną awaryjnego lądowania była awaria silnika.

Na szczęście siedzący za sterami maszyny instruktor lotnictwa popisał się w tym przypadku ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Pilot posadził maszynę z niebywałą gracją i spokojem – jak gdyby było to normalne lotnisko, a nie zatłoczona autostrada.

Lądowanie awaryjne
Lądowanie awaryjne

Biorący udział w zdarzeniu samolot to Piper PA-28-151, który był niedawno serwisowany i odbywał pierwszy rejs po kontroli. Według CBC pasażerowie samolotu byli w drodze do Grimsby w Ontario, oddalonego o około godzinę jazdy samochodem od lotniska. Kiedy zauważyli awarię silnika, powiadomili kontrolę ruchu lotniczego, ale ponieważ lotnisko było nieosiągalne,  zdecydowali się wylądować na autostradzie. Jak podała miejscowa policja – wobec pilota nie zostaną wyciągnięte w związku z tą sprawą żadne konsekwencje.

Przeczytaj również