PILNE: Ruszyła akcja "Bezpieczna granica". Oto dlaczego jest tak bardzo ważna

PILNE: Ruszyła akcja "Bezpieczna granica". Oto dlaczego jest tak bardzo ważna

67-696665

Podaj dalej

Policjanci z żywieckiej drogówki, wspólnie z przedstawicielami innych służb, kolejny już raz prowadzili działania „Bezpieczna granica”. Głównym celem cyklicznie powtarzanych akcji, jest kontrola pojazdów pod kątem przewozu obywateli innych państw, którzy przedostali się nielegalnie na terytorium Polski. W czasie działań mundurowi sprawdzają również stan trzeźwości kierujących, sposób zabezpieczenia ładunku oraz jego legalność.

Wczoraj, na przejściu granicznym w Zwardoniu, po raz kolejny odbyły się działania „Bezpieczna granica”. Oprócz policjantów w działania włączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej, Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

W czasie akcji przedstawiciele służb skupiali się przede wszystkim na kontroli pojazdów pod kątem przewozu obywateli innych państw, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski.

Sprawdzano również stan trzeźwości kierujących, sposób zabezpieczenia ładunku oraz jego legalność. Od początku roku na terenie powiatu żywieckiego zatrzymano 6 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. W całym ubiegłym roku zatrzymaliśmy 22 takie osoby. Do najczęstszych podobnych przypadków dochodziło z wykorzystaniem naczep ciężarówek, bez wiedzy kierujących tymi pojazdami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News