Rozdał kierowcom paliwo za 225 tys. zł. Teraz robi to drugi raz - przed świętami

Rozdał kierowcom paliwo za 225 tys. zł. Teraz robi to drugi raz - przed świętami

Rozdał kierowcom paliwo za 225 tys. zł. Teraz robi to drugi raz – przed świętami

Podaj dalej

Z problemem z cenami paliw borykają się nie tylko kierowcy w Polsce, ale i na całym świecie. Skandalicznie wysokie ceny benzyny, oleju napędowego i LPG spędzają sen z powiek wszystkim. Nawet którzy na co dzień na stan swoich finansów narzekać nie muszą. Niestety na razie nie ma widoków na poprawę tej sytuacji, dlatego o takich historiach jak ta, która wydarzyła się Massachusetts w USA miło jest przeczytać. Chociaż oczywiście jeszcze milej byłoby być jej częścią.

„Kwietniowy dzień paliwa”

Na początku 2022 roku, kiedy ceny paliw na całym świecie dosłownie oszalały, niejaki Ernie Bosch Jr. z Massachusetts ogłosił, że będzie rozdawał ludziom paliwo za darmo. Wiele osób na początku myślało, że jest to primaaprilisowy żart. Szybko jednak okazało się, że mężczyzna wcale nie żartował. Bosch wybrał stację benzynową i chwilę później oznajmił za pośrednictwem Twittera, że każdy może zatankować swoje auto na jego koszt.

Co prawda wówczas właściciel stacji Rojo Irving w Norwood nie podał, ile osób zatankowało swoje samochody. Jednak teraz akcja zostanie powtórzona i tym razem wiadomo ile lokalny biznesmen przeznaczy na nią pieniędzy.

„Wesołego rozdawania czołgów?”

Wydarzenie darmowego tankowania „Tanks-Giving” (parafraza od Thanksgiving – święta Dziękczynienia, które przypada 24 listopada) rozpoczęło się wczoraj o 8 rano na stacji benzynowej w stanie Massachusetts, kolejny raz dając kierowcom szansę na bezpłatne tankowanie. Według rzecznika biznesmena Ernie Boch Jr., rozdał paliwo o wartości 50 000 USD, czyli w przeliczeniu ponad 225 000 zł.

Przedstawiciele właściciela stacji benzynowej Norwood twierdzą, że akcja jest ograniczona do limitu 75 dolarów na osobę. Ale to i tak oznacza, że większość osób przyjeżdżających uzupełnić paliwo „zwykłymi” samochodami będzie mogła odjechać z pełnymi bakami.

„Ceny paliw spadły w drugiej połowie 2022 r., ale tankowanie nadal kosztuje znacznie więcej niż w zeszłym roku, podczas gdy inflacja podniosła ceny innych towarów, pozostawiając wiele rodzin z mniejszą ilością gotówki na benzynę. Dlatego właśnie to robi.” – skwitował przedstawiciel Erniego Boscha Jr.

Trzeba przyznać, że facet ma gest! Dzięki kolejnej takiej akcji zapewne zyskał sobie w okolicy wielu sympatyków. Czyżby to przemyślany ruch i Bosch ma zamiar wziąć udział w kolejnych wyborach? Niektórzy komentatorzy w USA uważają, że to nie jest wykluczone.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News