Rozbujał starą Octavię z 693 tys. przebiegu i 90-konnym 1.9 TDI. Nie uwierzysz ile z niej wycisnął!

Rozbujał starą Octavię z 693 tys. przebiegu i 90-konnym 1.9 TDI. Nie uwierzysz ile z niej wycisnął!

Skoda Octavia

Podaj dalej

Skodę Octavię pierwszej generacji produkowano przez 14 lat – do 2010 roku. Ten samochód to prawdziwa legenda, która dalej może być ciekawą opcją dla tych, którzy szukają auta rodzinnego za kilka lub maksymalnie – kilkanaście tysięcy złotych.

Legenda z przymrużeniem oka

O legendarnym silniku 1.9 TDI o mocy 90 koni mechanicznych krążą już legendy. Jednostka ta do tej pory uchodzi za solidny i (w mocniejszych wersjach) całkiem efektywny silnik, który mało pali i jest relatywnie tani w eksploatacji. Szczególnie dotyczy to wersji 90- i 110-konnej, do dziś wielu mechaników twierdzi, że to jedne z lepszych diesli ostatnich lat.

To ksero Wranglera jest niewiarygodne! W Indiach ktoś mocno się postarał

Złośliwi twierdzą natomiast, że jeśli nie świeci się kontrolka „Check Engine”, to najprawdopodobniej spaliła się żarówka odpowiedzialna za jej podświetlenie. Narzekają też na fakt, że samochód – zwłaszcza przy dużych przebiegach – wymaga niemal ciągłego dofinansowywania. Cóż – ilu ludzi, tyle opinii.

Skoda Octavia
Skoda Octavia 1.9 TDI (90 KM) z przebiegiem 693 tys. km rozpędza się do 200km/h

Ale czy zastanawialiście się kiedyś ile można wyciągnąć z tego silnika po 693 tysiącach kilometrów? Postanowił sprawdzić to YouTuber prowadzący kanał Petrolhead Number One. Trzeba przyznać, że leciwy diesel poradził sobie zdumiewająco dobrze! Walkę o 200 km/h możecie zobaczyć na poniższym nagraniu. Czy się udało? Sprawdźcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News