Rosjanie próbowali umyć auto w temperaturze -40. Jak się szybko okazało, to był najgorszy możliwy pomysł [WIDEO]

Rosjanie próbowali umyć auto w temperaturze -40. Jak się szybko okazało, to był najgorszy możliwy pomysł [WIDEO]

Podaj dalej

Samochód trzeba myć nawet zimą – to oczywiste. Ale przy temperaturze 40 stopni poniżej zera? W naszej części Europy takich mrozów nie ma od wielu lat, ale w Rosji nie są to nadzwyczajne warunki. Ktoś więc postanowił spróbować. Jak się szybko okazało, to był najgorszy możliwy pomysł.

Niektórzy ludzie w ogóle nie myją samochodu zimą, co jest oczywiście ogromnym błędem. Sól i chemia, które przyczepiają się szczególnie do podwozia i nadwozia, mogą w ciągu kilku zim wykończyć nawet najlepszą karoserię. Zawsze warto więc pamiętać, że nie będzie wtedy możliwości cofnięcia czasu.

Czytaj też: Badanie wykazało, jakimi samochodami jeżdżą najgorsi kierowcy. Wystarczy, że rzucisz okiem na pojazd i wiesz wszystko. Jesteś w tej grupie?

Mycie auta nawet w temperaturach poniżej zera ma sens, choć zawsze istnieje ryzyko, że woda dostanie się w miejsca, w których po zamarznięciu spowoduje komplikacje – takie jak chociażby otwieranie drzwi czy okien. Jednak przy temperaturze tak ekstremalnej jak -40 stopni, woda nie tylko od razu zamarza, ale… no właśnie – lepiej zobaczcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News