Przyspieszenie Fabii pierwszej generacji w Dieslu z 1,26 mln km na liczniku. Czesi udostępnili niewiarygodny film [WIDEO]

Przyspieszenie Fabii pierwszej generacji w Dieslu z 1,26 mln km na liczniku. Czesi udostępnili niewiarygodny film [WIDEO]

Skoda_Fabia_1_267_000_km_042

Podaj dalej

Ten samochód przez 10 lat przejechał kilka razy więcej kilometrów, niż większość ludzi pokona wszystkimi swoimi autami w ciągu całego życia. Kto mógłby się więc spodziewać, że leciwa Fabia w Dieslu, z ogromnym przebiegiem 1,26 mln km, będzie w stanie osiągnąć na autostradzie tak „absurdalny” wynik.

Jak przyznał Pavel Janda z czeskiego portalu motoryzacyjnego autoforum.cz, Fabia którą dostał do sprawdzenia była na pierwszy rzut oka w koszmarnym stanie. Samochód był mocno skorodowany, zaniedbany, a jego ogólny stan techniczny był delikatnie to ujmując – opłakany. Na domiar złego pojazd fatalnie zachowywał się na drodze, do tego stopnia, że dziennikarz bał się w ogóle do niego wsiadać.

fot: autoforum.cz

Test wypadł jednak nadzwyczaj dobrze. Fabia z silnikiem Diesla o pojemności 1,9 litra i mocy 130 KM poradziła sobie na autostradzie po prostu wyśmienicie, a prędkość maksymalna zaskoczyła w Czachach wielu internautów.

Co prawda poważne problemy pojawiły się po przekroczeniu 150 km/h. Auto zaczęło prowadzić się bardzo nerwowo, a układ kierowniczy wymagał częstych korekt przy stosunkowo niewielkich podmuchach bocznego wiatru. Nie zmienia to jednak faktu, że tę jednostkę bez wątpienia można wpisać na listę najbardziej „pancernych” diesli w historii. 

źródło/fot: autoforum.cz
autor: Pavel Janda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News