Przyłapał policjantów na drzemce w radiowozie. Ich reakcja była bezcenna [WIDEO]

Przyłapał policjantów na drzemce w radiowozie. Ich reakcja była bezcenna [WIDEO]

sleepmodeon

Podaj dalej

Na początek krótkie pytanie. Co robi każdy człowiek, który widzi smacznie śpiących w samochodzie funkcjonariuszy policji? Tak jest, wyciąga telefon i robi zdjęcie lub nagrywa film. Tak też było właśnie w tym konkretnym przypadku, przy czym takiej reakcji policjantów chyba nikt się nie spodziewał.

Jeśli masz pracę, z racji której codziennie jesteś wystawiony na widok publiczny, to spanie (np. w samochodzie) nie wchodzi w rachubę. Niektórzy jednak ryzykują i decydują się na chwilę odpoczynku w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Tak było np. na początku tego roku. Dwaj policjanci z komisariatu w Koźminku zostali zwolnieni z pracy za przysypianie na służbie. Sprawę skierowano też do prokuratury. W  rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział, że policjanci z siedmio- i ośmioletnim stażem parkowali najczęściej pod domem matki jednego z nich. W dokumentacji służbowej funkcjonariusze wskazywali, że w tym czasie kontrolowali wiele miejsc zagrożonych przestępczością.

Śpiący policjant

Oczywiście nie mamy pojęcia, ilu policjantów tak robi, bo przecież żadne statystyki w tym temacie nawet nie istnieją. Jednak jak pokazuje ostatni przypadek z odnotowany w Rosji – jest to powszechne zjawisko na całym świecie.

Bezcenna reakcja

Gdy ktoś od czasu do czasu natknie się na zaparkowany samochód policyjny w podejrzanym miejscu, większość ludzi nie ma odwagi nic z tym zrobić. Albo są optymistami i zakładają że policjanci są w akcji, i na przykład szukają złodziei w samochodzie zaparkowanym między garażami. Niektórzy natomiast po prostu boją się, że jakakolwiek konfrontacja ze śpiącymi stróżami prawa obróci się później przeciwko nim. Jednak rosyjski autor poniższego wideo wcale się nie bał.

Kiedy natrafił na śpiących w Ładzie Granta policjantów, zastukał w szybę, żeby ich obudzić. Ich reakcja była bezcenna – z czapkami garnizonowymi wsuniętymi głęboko w czoło, byli ewidentnie zdezorientowani i zaskoczeni, że ktoś śmiał przerwać ich odpoczynek. Na pytanie obywatela: „Masz gdzie spać?” jeden z nich odpowiedział: „Nie, wcale!” To z pewnością…

Agencja RIA Nowosti informuje o sprawie, według której wydarzyła się ona w mieście Lipieck, a lokalne przedstawicielstwo MSW już potwierdziło, że prowadzi śledztwo i pociągnie do odpowiedzialności samych policjantów i ich przełożonych .

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News