Przyjechał na komendę pochwalić się narkotykami. W aucie miał maczetę, bejsbola i nóż - twierdził, że do wędkowania

Przyjechał na komendę pochwalić się narkotykami. W aucie miał maczetę, bejsbola i nóż - twierdził, że do wędkowania

Przyjechał na komendę pochwalić się narkotykami. W aucie miał maczetę, bejsbola i nóż – twierdził, że do wędkowania

Podaj dalej

W piątek w nocy buscy policjanci zatrzymali 34–latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna zaparkował swojego volkswagena na drodze prowadzącej do komendy Policji w taki sposób, że utrudniał wjazd na teren służbowego parkingu oraz nie stosując się do znaku zakazu.

Podczas kontroli mundurowi w pojeździe znaleźli 3 porcje amfetaminy, kij bejsbolowy, maczetę i nóż. Jak oświadczył mieszkaniec powiatu pińczowskiego, wymienione akcesoria wykorzystuje podczas wędkowania. Zgodnie z ustawą, za posiadanie środków odurzających przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w piątek w nocy zauważył pojazd zaparkowany na drodze dojazdowej do komendy. Osobowy volkswagen był ustawiony w taki sposób, że utrudniał wjazd na teren służbowego parkingu oraz w miejscu obowiązywania znaku zakazu. Na miejsce podjechał patrol. Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali 34 – latka mandatem karnym. Podczas czynności mężczyzna był nerwowy i niespokojny. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co może być przyczyną takiego zachowania.

Poddali mężczyznę oraz auto kontroli. W pojeździe znaleźli 3 zawiniątka z foli aluminiowej z zawartością jak się później okazało amfetaminy, kij bejsbolowy, maczetę oraz nóż. Jak oświadczył mieszkaniec powiatu pińczowskiego, wymienione akcesoria wykorzystuje podczas wędkowania. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna kierował samochodem znajdując się pod działaniem substancji odurzających, pobrano od niego krew do badania. 34 – latek trafił do celi, a jego samochód na strzeżony parking. W miejscu zamieszkania, podczas przeszukania pińczowscy stróże prawa znaleźli 20 gramów podejrzanego suszu roślinnego.

To nie jedyne narkotyki ujawnione przez buskich policjantów w ostatnich dniach

W czwartek, policjanci z komisariatu w Stopnicy pełniący służbę na terenie gminy Pacanów zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana. W trakcie kontroli 20–letni pasażer auta zaczął się nerwowo zachowywać. Stróże prawa postanowili sprawdzić przyczynę takiej postawy. Osoby i pojazd poddali sprawdzeniu, czy nie jest to związane z posiadaniem substancji zabronionych. W samochodzie znaleźli papierowe zawiniątko z zawartością 3 gramów białej substancji zidentyfikowanej wstępnie jako psychoaktywne 2C-B. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 25 – letni pasażer jest poszukiwany do odbycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności. Od 22 – letniej kierującej pobrana została krew do badania, w związku z istniejącym podejrzeniem, że mogła prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających.

Dodatkowo w miniony piątek, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 14 gramów amfetaminy należące do 22 – latka, mieszkańca gminy Busko – Zdrój. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

POLICJA ŚWIĘTOKRZYSKA

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News