Przez 47 lat w jednym miejscu stał pojazd - pomnik. Teraz władze w końcu go usunęły [ZDJĘCIA]

Przez 47 lat w jednym miejscu stał pojazd - pomnik. Teraz władze w końcu go usunęły [ZDJĘCIA]

lanciagazetino

Podaj dalej

O porzuconych na lata, a nawet dziesiątki lat samochodach informacje w sieci pojawiają się niemal regularnie. W tym jednak przypadku mamy chyba prawdziwego rekordzistę.

Ta niezwykła historia zaczęła się dokładnie 47 lat temu w miejscowości Conegliano w północnych Włoszech. Lancia Fulvia z 1962 roku, stała zaparkowana przed stoiskiem z gazetami prowadzonym przez jej właściciela – Angelo Fregolenta.  Jak donoszą włoskie media – już przed przejściem na emeryturę mężczyzna nie używał jednak samochodu ze względu na stale pogarszający się stan wzroku.

Z czasem stał się lokalną atrakcją. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy robili przy nim selfie, a pojazd dostał nawet znacznik na Google Maps . Turyści odwiedzający Conegliano mogli zatem bez większych przeszkód znaleźć go w aplikacji i zrobić sobie przy nim zdjęcie. Wszystko to trwało do 20 października 2021 r.

Wtedy właśnie kultowa Lancia Fulvia została odebrana przez organizatorów tzw. „klasycznego salonu samochodowego”, i jest aktualnie wystawiana obok innych klasycznych pojazdów na terenie całych Włoch. Przy okazji ten wyjątkowy samochód zostanie poddany wkrótce pełnej renowacji.

Kiedy prace się zakończą i Lancia odzyska dawny blask, stanie w ogrodzie miejscowej szkoły. Placówka znajduje się naprzeciwko domu, w którym mieszka 94-letni Angelo Fregolent. W ten sposób właściciel Lancii będzie mógł zobaczyć pojazd za każdym razem, gdy wyjrzy przez okno swojego domu, tak jak to robił przez ostatnie 47 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News