Przekraczanie prędkości będzie dwa razy droższe. Te kwoty są gigantyczne

Od dzisiaj w Niemczech obowiązywać będą wyższe mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości i łamanie przepisów o parkowaniu. Wszystko aby zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko pieszych, ale również kierowców.

diesel pieniadze oplata dofinansowanie do samochodu
Podaj dalej

Kary podwojone

Jak podaje portal businessinsider.com.pl – w niektórych przypadkach kary za przekroczenie prędkości zostaną podwojone. Do dzisiaj mandat za przekroczenie prędkości o 10 km/h wynosił 15 euro. Teraz kwota ta wzrosła do 30 euro, czyli w przeliczeniu prawie 140 zł. Z kolei przekroczenie prędkości o 11-15 km/h w mieście grozi mandatem wysokości 50 euro (wcześniej 25 euro); przekroczenie szybkości o 16 – 20 km/h będzie kosztowało 70 euro (wcześniej 35 euro).

Zmieniły się również kwoty mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Zamiast dotychczasowych 15 euro za „ogólne wykroczenie zatrzymania i parkowania” grozi teraz kara do 55 euro. Parkowanie na chodnikach i ścieżkach rowerowych kosztuje natomiast do 110 euro. Za jazdę po ścieżkach rowerowych do tej pory policja karała mandatem w wysokości 25 euro. Teraz za to wykroczenie kierowcy będzie groziło nawet do 100 euro kary.

diesel pieniadze oplata dofinansowanie do samochodu

Przeczytaj również