Voucher na autodetailing czyli najlepszy prezent dla każdego fana samochodów

Voucher na autodetailing czyli najlepszy prezent dla każdego fana samochodów

Mycie samochodu na myjni

Podaj dalej

Mycie detailingowe to w ostatnich latach absolutny hit. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami, dlatego wiele osób zaraz po kupnie nowego samochodu, decyduje się na jego odpowiednie zabezpieczenie, aby pojazd przez długie lata zachował nienaganną prezencję. Niestety jednak w Polsce dalej bardzo wielu kierowców do tej pory nie spotkało się z tym terminem. A warto, bo dzięki tego typu usługom nawet najbardziej sfatygowany pojazd może odzyskać dawny blask – dosłownie!

Nie od dziś wiadomo, że wybór idealnego prezentu pod choinkę dla mężczyzny to istna droga przez mękę. Aby kolejny raz nie skończyło się na skarpetkach lub zestawie kosmetyków – czyli podarkach, które budzą bardziej politowanie niż radość – mamy pewną propozycję. Jest nią voucher do studia detailingowego. Jeśli zatem osoba którą chcecie obdarować posiada samochód lub co byłoby jeszcze lepsze – posiada samochód i jest miłośnikiem motoryzacji, to prezent ten będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ale co to właściwie jest ten cały autodetailing? Spieszymy z odpowiedzią!

Autodetailing – spróbujesz raz, będziesz wracał regularnie

Auto detailing to w ogromnym skrócie takie motoryzacyjne SPA dla samochodu. Jest to proces bardzo dokładnego czyszczenia, renowacji i konserwacji auta. Obejmuje zarówno elementy zewnętrzne, jak i wewnętrzne każdego pojazdu. Głównym celem tego zabiegu jest podniesienie walorów estetycznych i użytkowych auta, a dbałość o szczegóły np. o lakier na karoserii – pozwala przedłużyć jego trwałość. Wielu z Was pomyśli zapewne, że takie same usługi świadczą najzwyklejsze w świecie myjnie ręczne. Otóż – nie.

Przede wszystkim, w renomowanych studiach autodetailingu pracują wyspecjalizowani fachowcy, których kompetencje w zakresie pielęgnacji samochodów są znacznie większe, niż u osób pracujących na „zwykłych” myjniach. Dzięki doświadczeniu i wiedzy tych ludzi, każdy element auta może znowu wyglądać jak nowy. W profesjonalnych studiach tzw. „detailerzy” mają do dyspozycji najlepsze dostępne na rynku środki do pielęgnacji, dedykowane do poszczególnych elementów.

fot: pl.freepik.com

Studio, to nie myjnia

Przykład? Proszę bardzo! Na zwykłej myjni czyszczenie wnętrza auta sprowadza się do jego przetarcia wilgotną ścierką, odkurzenia oraz psiknięcia deski rozdzielczej i kierownicy najtańszym plakiem. Całość nie trwa dłużej, niż 30-45 minut, w zależności od wielkości samochodu.

W studiu detailingowym taki proces trwa 3-4 godziny. Każdy element wnętrza, w zależności od rodzaju tworzywa z jakiego jest wykonany, pielęgnowany jest dedykowanym środkiem. Dzięki temu to co pierwotnie było matowe – zostaje matowe, to co świeciło na wysoki połysk (jak np. elementy typu „piano black”) – dalej świeci na wysoki połysk. Środki do skóry pozwolą z kolei przywrócić dawny blask kierownicy i fotelom. Oczywiście każdy zakamarek samochodu jest bardzo dokładnie odkurzany.

Zdarza się również, że dla uzyskania najlepszego efektu demontowane są także fotele i tylna kanapa. Wszystko to po to, aby właściciel wsiadając za kierownicę miał wrażenie, że jego pojazd dopiero co opuścił salon. Jak to możliwe? Cóż, w studiu detailingowym można nie tylko pojazd bardzo dokładnie umyć, ale również za pomocą specjalnej chemii zregenerować wiele elementów – zarówno wewnętrznych, jak również zewnętrznych.

Najlepszym przykładem może być tutaj lakier. Detailing do usługa, która skierowana jest nie tylko do posiadaczy samochodów, które dopiero co odpuściły salon. Wręcz przeciwnie, wykwalifikowany zespół detailerów jest w stanie „postawić na nogi” nawet te samochody, które lata świetności mają już za sobą. Dzięki wieloetapowej korekcie lakieru, można usunąć z powierzchni karoserii rysy, zmatowienia i defekty powstałe na skutek codziennej eksploatacji auta.

Po takim zabiegu kolej na ostatni etap – zabezpieczenie lakieru odpowiednią powłoką. Tutaj do wyboru mamy przeważnie 3 opcje – twardy wosk, powłokę kwarcową, lub ceramiczną. Cena oczywiście w tym przypadku uzależniona jest od tego na co się zdecydujemy. Położenie wosku zaczyna od około 200-300 zł. Ceramika natomiast to wydatek już nawet kilku tysięcy zł.

Pakiety – czyli co i za ile

Dlatego przed wybraniem się do studia z chęcią zakupu vouchera, podpowiadamy jakie usługi możemy wykupić w konkretnych przedziałach cenowych. Oczywiście w przybliżeniu, ponieważ ceny w poszczególnych studiach mogą się od siebie różnić.

  • pakiet do 500 zł w tej cenie najczęściej wykonane zostanie dokładne mycie zewnętrzne i wewnętrzne, oraz położona zostanie powłoka w postaci twardego wosku na lakier. Oczywiście do tego mycie kół i impregnat na opony
  • pakiet od 500 do 1000 zł – w tej cenie dostaniemy wszystko to co wyżej, jednak przeważnie dostaniemy dodatkowo pranie tapicerki i możemy liczyć na powłokę kwarcową. Daje ona zdecydowanie lepsze zabezpieczenie niż wosk, oraz wystarcza na dłużej – nawet do pół roku.
  • pakiet 1000 zł wzwyż taki pakiet obejmuje wszystko to co wyżej, plus impregnację plastików zewnętrznych (o ile takie są – np. w crossoverach czy SUV-ach), pranie podsufitki, mycie podłogi oraz komory silnika.

Celowo pominęliśmy tutaj powłokę ceramiczną. Jej cena zależy od wielkości auta oraz środka, który wybierzemy. Co więcej, jej położenie musi być zazwyczaj poprzedzone gruntowną renowacją lakieru. Dlatego właśnie koszt takiego zabiegu zaczyna się od ok. 1500 zł.

Czy warto? Jeśli chcemy, aby samochód prezentował się naprawdę wyśmienicie, to jak najbardziej. Wszystko zależy tylko od zasobności naszego portfela. Wierzcie nam – detailing potrafi wciągnąć na całego. Warto zatem rozważyć voucher w wybranym wcześniej studiu, bowiem będzie on znakomitym prezentem pod choinkę dla każdego fana motoryzacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News