Potrącenie w Malborku. Wyglądało to tak, jakby kierowca TIR-a próbował dobić poszkodowaną [WIDEO]

Potrącenie w Malborku. Wyglądało to tak, jakby kierowca TIR-a próbował dobić poszkodowaną [WIDEO]

Podaj dalej

Pijani piesi są większym zagrożeniem na polskich drogach niż pijani rowerzyści, a jednak nie są karani karą pozbawienia wolności.

Bezpiecznie pijany pieszy

Ten zaskakujący wniosek wysnuła sama KRBRD w swoim raporcie dotyczącym bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aż 13% potrąconych pieszych była pod wpływem alkoholu (w obszarze niezabudowanym 24%). Dla rowerzystów odsetek ten wynosi niemal dwa razy mniej: 7% potrąconych rowerzystów pod wpływem alkoholu (9% w obszarze niezabudowanym).

On nie miał prawa tego przeżyć. Motocyklista dosłownie „oszukał przeznaczenie”

Tymczasem sztandarowy policyjno-medialny stereotyp mówi o „bezpiecznie” pijanym pieszym na chodniku.

O mało jej nie dobił

Na przykładzie tego nagrania można jednoznacznie stwierdzić, że takie rozumowanie jest całkowicie błędne. 35-latka wtargnęła na drogę tak, jakby ta należała tylko do niej. Niestety na śliskiej nawierzchni kierująca Nissanem 64-letnia kobieta, nie była w stanie wyhamować. W efekcie kompilacji tych zdarzeń doszło do groźnie wyglądającego potrącenia. Jak się okazało w szpitalu, nieuważna piesza miała w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu.

Karygodne w tej sytuacji było też zachowanie kierowcy TIR-a, który widząc niebezpieczne zdarzenie postanowił… ominąć leżącą na środku pasów kobietę. Na kamerach z miejskiego monitoringu wyglądało to co najmniej tak, jakby kierowca próbował ją „dobić”. Na szczęście manewr się udał, a poszkodowana nie doznała kolejnych obrażeń. Sprawę bada policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News