Potężna eksplozja auta z instalacją LPG. Czy te samochody są aż tak niebezpieczne?! [WIDEO]

Potężna eksplozja auta z instalacją LPG. Czy te samochody są aż tak niebezpieczne?! [WIDEO]

Podaj dalej

Wiele osób myśli, że pojazdy z instalacją LPG to bomby na kółkach i wystarczy niewielki wypadek, aby doszło do eksplozji takiego auta. W tym przypadku ogromny wybuch zbiornika z gazem miał miejsce, jest tylko jedno „ale”.

Trzeba powiedzieć to otwarcie – prawidłowo wykonana instalacja gazowa jest szczelna i w stu procentach bezpieczna. Tego typu konstrukcje gazowe są tak starannie zaprojektowane przez producentów, aby zapewniały bezpieczeństwo w absolutnie każdej sytuacji. Chodzi tutaj nie tylko o główne podzespoły jak zbiornik czy reduktor. Również wszystkie przewody, śruby a nawet złączki są zaprojektowane od A do Z, aby spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Czytaj też: Wysoka ciężarówka i człowiek naprawiający sygnalizację świetlną. Aż dziw bierze, że on to przeżył [WIDEO]

Eksplozja auta na gaz

W tym konkretnym przypadku doszło do eksplozji zbiornika LPG. Szkopuł w tym, że w tej sytuacji musiało stać się to prędzej czy później, ponieważ doszło do pożaru silnika. Ogień błyskawicznie zajął cały samochód i wybuch paliwa był już tylko kwestią czasu. Dziwi nas natomiast dlaczego świadkowie zdarzenia nie odsunęli się na bezpieczną odległość. Przecież musieli zdawać sobie sprawę, że w takiej sytuacji eksplozja będzie nieunikniona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News