Poszukiwany do 7-letniej odsiadki wpadł, bo... kradł buty. Potem twierdził, że on to nie on

Poszukiwany do 7-letniej odsiadki wpadł, bo... kradł buty. Potem twierdził, że on to nie on

policja mandaty fotoradar kierowcy

Podaj dalej

53-latek poszukiwany do odbycia 7 lat pozbawienia wolności wpadł, kiedy wspólnie ze znajomą próbował już po raz kolejny okraść ten sam sklep obuwniczy w podkrakowskiej galerii. Złodziei ujęli pracownicy ochrony i przekazali policjantom Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. 53-latek trafił do więzienia. Oboje odpowiedzą też za kradzież, mężczyzna dodatkowo za podanie fałszywych danych.

5 maja br. policjanci z powiatu krakowskiego zostali powiadomieni o ujęciu złodziei przez pracowników ochrony jednej z podkrakowskich galerii. Sprawcy zostali rozpoznani przez obsługę sklepu, bo już wcześniej dwukrotnie dokonali tam kradzieży, co zarejestrowała kamera monitoringu sklepowego. Ich łupem padło 6 par obuwia wartych ponad 1200 złotych, a w dniu ich ujęcia próbowali dokonać kradzieży kolejnej pary butów wartych prawie 340 złotych. Policjanci przejęli złodziei od ochroniarzy.

Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny i próbował wprowadzić w błąd mundurowych co do swoich danych personalnych, podszywając się pod inną osobę. Stróże prawa jednak szybko się zorientowali i ustalili jego prawdziwą tożsamość. Okazał się nim 53-latek, a jego wspólniczka to 47-latka, oboje z Krakowa. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, jasny był powód zachowania mężczyzny, bo jak się okazało, był od 2 lat poszukiwany listem gończym do odsiadki 7 lat m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, kradzieże i rozboje, których się wcześniej dopuścił. Zatrzymani noc spędzili w policyjnej celi.

Następnego dnia, w komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia. 53-latek został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę 7 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do własnej tożsamości — za to wykroczenie, wobec niego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

POLICJA MAŁOPOLSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News