Popularna sieć marketów wycofuje sól ze sprzedaży. Nie wolno jej spożywać pod żadnym pozorem

Ryzyko natrafienia w sklepach na produkty nienadające się do spożycia jest relatywnie niskie. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnim czasie dosyć często informujemy Państwa o wadliwych partiach niektórych towarów, których spożycie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Tak jest też w tym przypadku.

Popularna sieć marketów wycofuje sól ze sprzedaży. Nie wolno jej spożywać pod żadnym pozorem
Podaj dalej
sól
fot.: pixabay

W ostatnim czasie pisaliśmy między innymi o czekoladkach w których znajdowały się wiórki metalu czy niebezpiecznych chemikaliach, które użyte zostały do produkcji ubrań. Teraz problem dotyczy produktu, który Polacy spożywają na potęgę – soli. Jak informuje portal mirror.co.uk, sieć sklepów Tesco rozpoczęła proces wycofywania ze sprzedaży soli kuchennej własnej marki. Jak się okazało, przez błąd na jednym z etapów produkcji do soli mogły dostać się kawałki plastiku.

„Proszę nie spożywać tego produktu i zwrócić go do sklepu, w którym zostanie przyznany pełny zwrot pieniędzy. Nie jest wymagany rachunek. Tesco przeprasza naszych klientów za wszelkie niedogodności.” – brzmi komunikat Tesco

Przedstawiciele sieci supermarketów radzą każdemu klientowi, który kupił ten produkt, aby z niego nie korzystać podczas przygotowywania dań – zamiast tego należy zwrócić go do najbliższego sklepu na zwrot. Produkt którego dotyczy problem to brytyjska sól kuchenna Tesco o wadze 1,5 kg z kodem partii 3200. 

W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że informację podał brytyjski serwis, dlatego problem najprawdopodobniej dotyczy sklepów w Wielkiej Brytanii. Co do tego czy zanieczyszczona plastikiem sól mogła trafić do krajów na kontynencie, nie ma na razie informacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że w sklepach Tesco w Polsce wadliwy produkt nie jest sprzedawany.

źródło: mirror.co.uk

Przeczytaj również