Popełnił fatalny błąd na moście zwodzonym. Grawitacja niestety wzięła górę [WIDEO]

Popełnił fatalny błąd na moście zwodzonym. Grawitacja niestety wzięła górę [WIDEO]

wypadek_most

Podaj dalej

Niestety, chwila nieuwagi lub zbyt duża pewność siebie doprowadziły do fatalnego wypadku na moście zwodzonym. Na szczęście ten koszmarnie wyglądający incydent zakończył się szczęśliwie. Choć do tragedii brakowało niewiele.

To zdarzenie miało miejsce 27 października w belgijskim Leuven. Podróżujący z małym dzieckiem mężczyzna wjechał na most zwodzony mimo, że ten zaczął się już podnosić. Nie wiadomo co było powodem takiej decyzji. Kierowca Nissana Note najprawdopodobniej w tej sytuacji się zagapił lub pomyślał, że jakimś cudem zdąży jeszcze przejechać.

Nic z tych rzeczy – kiedy samochód zatrzymał się w połowie podjazdu, a most nie przestawał się podnosić było już wiadomo, że nie skończy się to dobrze. Kiedy element konstrukcji zatrzymał się niemal w pozycji pionowej, Note wraz z kierowcą i pasażerami runął na ziemię, a następnie dachował.  Na szczęście dachowanie było niegroźne, dlatego nikt w środku nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Całe zdarzenie udało się nagrać jednemu z gapiów. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Pod koniec 2020 roku w Petersburgu zginął motocyklista, który również zignorował czerwone światło oraz blokadę, a następnie ruszył przed siebie mając nadzieję, że zdąży przejechać przez podnoszący się most. Zginął na miejscu wpadając w szczelinę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News