Polskie prawko na wyspach po Brexicie. Czy coś się zmieniło i o czym należy bezwzględnie pamiętać?

Polskie prawko na wyspach po Brexicie. Czy coś się zmieniło i o czym należy bezwzględnie pamiętać?

Podaj dalej

Aktualnie w Wielkiej Brytanii mieszka prawie milion Polaków. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aż 700 tys. z nich ma zamiar zostać na wyspach na stałe. Po Brexicie każdy, kto będzie chciał pracować w UK, będzie musiał ubiegać się o wizę. Ruch bezwizowy zostanie utrzymany tylko dla turystów i osób odwiedzających ten kraj w celach biznesowych. Pojawia się zatem ważne pytanie – jak w takiej sytuacji wygląda polskie prawo jazdy w UK po Brexicie?

Co się zmieniło?

Co najważniejsze – Polscy kierowcy mieszkający w Wielkiej Brytanii i wszyscy ci, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić wyspy nie muszą spodziewać się jakichkolwiek utrudnień. Wszystko przez Konwencję Genewską, która ujednolica i reguluje podstawowe zasady ruchu drogowego na Starym Kontynencie.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Oznacza to mniej więcej tyle, że polskie prawo jazdy w Anglii, Irlandii czy Szkocji pozwoli kierowcom z polski dalej całkowicie legalnie poruszać się po tamtejszych drogach. Działa to również w drugą stronę, a więc obywatele ww. krajów będą mogli bez przeszkód podróżować po Polsce.

prawo jazdy word

Należy jednak mieć na uwadze bardzo istotną kwestię. Każdy Polak wybierający się na wyspy będzie musiał posiadać polskie prawo jazdy w formie fizycznej, a nie elektronicznej (mPrawoJazdy). Aplikacja na smartfony „mObywatel” jest honorowana wyłącznie w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News